Žičar napao kukuruz

Odg: Žičar napao kukuruz

Ja sam koristio furadan ali ima poneki oštećen kukuruz.Najverovtnije da napravi štetu dok se ne otruje.To je samo na parceli gde je predusev bila pšenica.
 
Odg: Žičar napao kukuruz

kiraj je napisao(la):
Ja sam koristio furadan ali ima poneki oštećen kukuruz.Najverovtnije da napravi štetu dok se ne otruje.To je samo na parceli gde je predusev bila pšenica.
i kod mene je predusev bio psenica,a jel se zicar pojavljuje u predusevu soje?
 
Odg: Žičar napao kukuruz

Jeste, ja sam morao zbog toga predprošle godine da presejem dve parcele
 
Odg: Žičar napao kukuruz

Soja ... nisam pre toga koristio zaštitu semena ali od tad obavezno prošle godine sam radio sa furadanom a ove sa Prestige® 290 FS i odradio je posao fenomenalno :D
 
Odg: Žičar napao kukuruz

E mamu mu j....m, zato je ponekad u redovima razmak malo veći.Ja još mislio da pneumatska sejalica nešto zakera, kad ono....

Odma' sam mislio,

Nisam ni ja ove godine štitio seme, ali kako vidim treba će menjati zaštitu semena.

Ima li iko iskustva sa zaštitom koju je radio Bayer sa Institutom NS.Kakvi su rezultati.Jel odrađena zaštita OK?
 
Odg: Žičar napao kukuruz

leka je napisao(la):
kiraj je napisao(la):
Ja sam koristio furadan ali ima poneki oštećen kukuruz.Najverovtnije da napravi štetu dok se ne otruje.To je samo na parceli gde je predusev bila pšenica.
i kod mene je predusev bio psenica,a jel se zicar pojavljuje u predusevu soje?
faza razvica zicara traje pet godina. u petoj godini se larva presvlaci u imago koji leze jaja, najcesce u zetvenim ostacima psenice koji ostaju dugo u otkosima. tako da predusev ne znaci previse kod ovog insekta.
 
Odg: Žičar napao kukuruz

Slazem se sa ovim ,ali kako da se potrefi, bas svake godine da posle psenice imam najjaci napad zicara.
 
Odg: Žičar napao kukuruz

oni polazu jaja u zetvene ostatke psenice, tako da je sigurno veci broj izlezenih larvi nakon preduseva psenice. plus prosle godine malo ljudi je odmah ljustilo strniste, ostalo je puno slame u otkosima, ako si i ti medju njima, onda ti je jasno zasto si imao napad.
Post je spojen: [time]1275422166[/time]
_________________________________________________
prethodnu poruku sam napisao u kontekstu da i nakon preduseva soje postoji sansa da dodje do napada zicara.
 
Odg: Žičar napao kukuruz

Ili je predusev psenica ili soja isto mu dodje, zicara ima, a ima ih i u predusevu kukuruza tako da tretirajte seme Furadanom ( ja ga koristim vise od 12 - 13 god.) 0,1 l na 10 kg. kukurznog semena i 0,2 l na 10 kg. suncokreta. Moze i Mesurolom i Gaucho vidite sta vam je povoljnije.
Zastitite se obavezno dok radite seme ( maska valjana, rukavice ) i necete imati :nono: vise nikad stete od zicara ili dr. podzemne stetocine a ni od pipe.
Pozdrav svima! :ppozdrav:
 
Odg: Žičar napao kukuruz

Peet je napisao(la):
Ili je predusev psenica ili soja isto mu dodje, zicara ima, a ima ih i u predusevu kukuruza tako da tretirajte seme Furadanom ( ja ga koristim vise od 12 - 13 god.) 0,1 l na 10 kg. kukurznog semena i 0,2 l na 10 kg. suncokreta. Moze i Mesurolom i Gaucho vidite sta vam je povoljnije.
Zastitite se obavezno dok radite seme ( maska valjana, rukavice ) i necete imati :nono: vise nikad stete od zicara ili dr. podzemne stetocine a ni od pipe.
Pozdrav svima! :ppozdrav:Gde ima gauco u slobodnoj prodaji
 
Odg: Žičar napao kukuruz

Ne znam, cuo sam da ga nabavljaju na crno. Imas Furadan i Mesurol u svakoj poljop. apoteci a isti djavo je to jer su svi 1 grupe otrova.
 
Odg: Žičar napao kukuruz

bilo je croisera tu i tamo ove godine
Ima neka kompanija stokton iz kanade prodaju nesto sto je isto sto i guco barem je aktivna materija ista neznam kako se zove srectvo ali ako ga ima nacicu ga
 
Odg: Žičar napao kukuruz

Prestige® 290 FS Je treća grupa otrova koristi se za tretiranje krompira da ne jede krompirova zlatica, ja sam tretirao stim kukuruz i perfektan je :D
Post je spojen: [time]1275424920[/time]
_________________________________________________
Jedan litar na 10 setvenih jedinica, nije jeftin ali vredi oko 5000 din /l
 
Odg: Žičar napao kukuruz

šandor je napisao(la):
Prestige® 290 FS Je treća grupa otrova koristi se za tretiranje krompira da ne jede krompirova zlatica, ja sam tretirao stim kukuruz i perfektan je :D
Post je spojen: [time]1275392520[/time]
_________________________________________________
Jedan litar na 10 setvenih jedinica, nije jeftin ali vredi oko 5000 din /l
TO sigurno vredi si nasao mrtve zicnjake mozda pored klijanca
 
Odg: Žičar napao kukuruz

Kengur je napisao(la):
Ima li iko iskustva sa zaštitom koju je radio Bayer sa Institutom NS.Kakvi su rezultati.Jel odrađena zaštita OK?

Ne dobih odgovor,zar niko nije radio tu jako reklamiranu kampanju na B92. :haha: :bravo: :sta:
 
Odg: Žičar napao kukuruz

Dobr
Kengur je napisao(la):
Kengur je napisao(la):
Ima li iko iskustva sa zaštitom koju je radio Bayer sa Institutom NS.Kakvi su rezultati.Jel odrađena zaštita OK?

Ne dobih odgovor,zar niko nije radio tu jako reklamiranu kampanju na B92. :haha: :bravo: :sta:

Dobro pitanje, i mene zivo zanima kako je to odradjeno u praksi-u polju
 
Odg: Žičar napao kukuruz

zasto tako,das 300 mozda koji din vise din/kj za poncho i neboli te glava,nemislis ni na zlaticu i ostale skocibube,10% od nekog roda 40-50-60 metara/kj kukuruza pa vidi racun.ja koristim poncho vec koju godinu i nijedan kukuruz mi nefali,dok pre toga mi se desavalo da imam 10 m manje kukuruza/kj sto je steta nekoristiti poncho.
Post je spojen: [time]1275402151[/time]
_________________________________________________
poncho+merlin=i nema brige,nemoras ni parati samo sacekas jesen da ga oberes.
Post je spojen: [time]1275434635[/time]
_________________________________________________
nije istina moj ima podzemnu i nadzemnu zastitu a to je PONCHO.
 
Odg: Žičar napao kukuruz

pozdrav jedno pitanje koja je razlika izmedju ponca i gauca? unapred hvala :cao:
 
Nazad
Vrh