Žetva 2013.g

I nas a i vas i svima u blizoj i daljoj okolini..
 
Да, од 13,5-14. Данас сам гледао лист предатих јечмова, од 8 узорака само један отишао у пиварски. Протеини 13 па до 15.
 
Мало данашњег посла.

p1100366.jpg


p1100370.jpg


p1100372.jpg


p1100369.jpg


p1100373.jpg


p1100374.jpg
 
Ja sam posejao jesenas na frtalj ječam samo da ne bude prazna njiva. Ništa pre setve, potanjirano neupaljeno kukuruzište sa sve žetvenim ostacima, jedino prehranio sa nekih 50kg AN u februaru, ništa herbicidi, ništa fungicidi i baš me je lepo obradovao danas kada je potekao iz lule kombajna. Imao sam nekih 800kg sa frtalja. Još je sejano neko mešano seme sa tavana. Čisto ono, spi*kano što bi rekli.
 
Trebali bi da krenemo za žetvom tamo u nedelju ako ne bude kiše i to jednu parcelu koju radimo prvi put, ovo ostalo utorak-sreda. Naravno sve zavisi od kiše.
 
Mi smo danas konačno završili adaptaciju mašine i malo ga probali ne neke frtaljice, sutra krećemo zapravo...
 
Mi danas skinuli nas jecam pivarski prinos ocajan led mu je j..bo m...u jedva 2t po kj tako da se sada sa 30%stete popeli blizu 50% nasta sam ja komisiji odma ukazivao da je steta veca,ali oni kazu za sada je steta tolika a videcemo u toku zetve jel doslo do povecanja! Inace vlaga je bila 11,5 ,a hektolitar 62,5!
 
Juce drugari kosi jecmove po ataru bilo prinos od 3,5t po ha pa do 7,5t po ha. Vlaga od 8 do 13%. Tako da zavisno od poteza i agrotehnike ima svega.
 
Mi krenuli juce sa zetvom :D Juce smo skinuli nesto Rapsodije , vlaga je oko 11.8 %
 
Jecam i to stocni Nonius...vlaga 11.6 %, veliki % primese zbog sprzenog semena, hektolitar jedva 59 a jus je 63....tako da katastrofa od prinosa...sa ovim je prinos oko 2t/ kj...ko kaze da ima prinos oko 3 t grdno laze

FAzon je u tome da je za vlagu Jus 14% , za hektolitar je 63 kg/hl, za primese je 2%, za lo je 1%, ako je pivarski mora biti sadrzaj proteina manji od 12% i sve preko toga prelazi u stocni jecam...Svi parametri ako su ispod Jus na njih se ne daje bonifikacija, a ako premase Jus onda se odbija ::jako_besan::::lose::
 
Pa zato sto je sve otislo u materinu sa semenima...sprzeno...tamo gde je trebalo da bude oko 30 meteri, ispade 20 i to jedva...poslednjih dana je vrucina sj... seme
 
Nazad
Vrh