Žetva 2013.g

Po svemu sudeci vise ce biti razocarenja nego hvalisanja.
 
Svaka cast na prinosu naravno ako je iskren jbg svi znamo kako se to povecava jludi smo.Pa i 3 tone po kj i ceni od 16 din pa ja ne znam sta oni misle,Odkupe ga po toj ceni i za 4 meseca cena skici na 22 din i eto ti debele zarade Dzipova,kurvanja,dzon dyra,fendta a mi nategnemo jedva za novu Mahindru ili rusa i propisamo krv dok ga ne odplatimo.Bilo je gospode na sajmu iz asocijacije koji je kupio Fendta od ko zna koliko hiljada evra,kao znate sta ipak smo se odlucili za taj traktor eto pretekla nam razlika od prodatog zita pa ajd da se ponovimo...............jE....E drzavo!!!Mi smo 80ih radili sa Bihacom i Fikretom koji je placao zito po zavrsetku merenja na vagi i placao PRIMESE 15%od cene penice ehhhh to su bile godine.
 
ljudi zita koja sad moze kositi zajedno takoreci sa jecmom nemogu datineji ekstra prinos cekajte kad pocnu prava zita
 
Evo šta kaže drugi komšija.Pokošeno oko 6 kj ,predato 20800 kg,vlaga 12-13% ,hektolitar 83,6 i 84,2.Ovo je po rečima komšije najgori deo parcele,deo je kvarila voda ,nije mogao da je štiti od korova...
 
Код нас нешто лош хектолитар. Услужно сам возио човеку и Звездана је имала 73,9.
 
skinuta juce simonida 8 jutara parcela prinos malo jacih tri vagona, vlaga 12.5 skladisteno u magacinu. Ja prezadovoljan prinosom sad sledi ono najgore, cekati dobru cenu.
 
kod mene su neki vrsili srpanjku, koliko pricaju oko 3 t po kj e sad vidjet cemo sta ce biti do kraja..... ja sam jecam ovrsio i prosjek je bio 26.3 metra po kj.. vrsio sam o kod ljudi koji su samo dali 50-100 kg kana po kj i nisu prskali od bolesti i bolje imali od mene, i vecina je takvi, e sad ko koga tu hebe to neznam ali u principu sam i zadovoljan ali treba teziti boljem naravno...
 
Nazad
Vrh