Šta ste radili danas u plasteniku?

Kupis top na plin.Nasteluje se i opali recimo svakih 10min.Neces videti vranu
 
Danas mi je jedan drugar ubio jednu svraku i objesio je na plastenik, a kakav je to top na plin.
 
Kupis top na plin.Nasteluje se i opali recimo svakih 10min.Neces videti vranu

Pozdrav JuRa, vrane se veoma brzo priviknu na top to su veoma pametne životinje. Top puca a one odma kraj topa rade svoj posao. Top za početak i to pod uvjetom ako već nisu školovane inače ništa ne vredi. Kod mene kad počnu topovi ko da je rat a vrane ne trzaju. Jedino rešenje je ako se može uhvatit vrana živa i svezat ju nekako da može da krešti a i da upozorava druge vrane na opasnost to je jedino rešenje.
 
Moja baba ima najjeftiniju varijantu,prvog dana Bozica pokupi sve kasike veze ih koncem i odlozi u fioku do kraja dana,sledeceg dana odveze i koristi ih posle toga normalno,licno sam bio na njivi kad je jato vrana od mozda 500 komada sletelo u polje,opustosile komsijama bostan i dinje,moje nisu nacele ni jednu lubenicu ni dinju da prosto covek ne poveruje,ali bukvalno su isle redom a moju njivu preskocile.Ja licno nisam neko ko bas lako veruje u takve stvari ali u ovo ne mogu a da ne verujem jer deluje 1000%.Izvinjavam se za :off_topic:[h=3][/h]
 
To sa kašikama je jednostavno, vrijedi probati, a ovo za živu vranu moguće je da je efikasno ali nemože ni ona vječno živjeti svezana, jedino da je zatvorim u kavez i da je hranim. Pronašao sam na internetu i neke balone ali možda bi i baloni kratko trajali.
 
Evo već dva sata listam internet čitajući o problemu sa vranama i koliko vidim kako ljudi pišu uglavnom se vrane naviknu na sve što je dosad izmišljeno, jedino nemogu da se naviknu na stražara i pušku. Zanimljivo da kod mog komšije koji je udaljen od mene oko 600m nema vrana ili poneka a ima oko 40 veliki plastenika a moja tri plastenika im služe za igru kao da sam ih posuo šećerom.
 
Миладине ја сам везивао цд за конопац наредам неколико цд ова на шпагу и развучем имеђу два коца на њиви,одбија их светлост која се прелама на цд ал то је у летњим данима.Убиј једну и гарантујем ти да више ту неће слетати.
 
Danas sam dobio odgovor od neke firme i oni mi savjetuju neka strašila i razglas sa panelima i to košta oko 160,000 d.
 
top sa velikom bocom za plin kosta 160 evra.Surak imao u njivi pored mene.Prosle godine mi sve unistile crevva za kpk,a njemu skoro 50 ari kupusa.Ove godine nisu ni letele iznad
 
Evo sad gledam pošto su vazdušne puške, odprilike koliko košta i taj top, samo što bi top možda smetao komšijama.
 
Imam jednog lovca juče je ulovio svraku pa sam je okačio o plastenik, danas sam ja pucao pa ništa, nešto su danas slabo dolazile. Mislim da će mi puška trebati cijelu godinu zato sam razmišljao o vazdušnoj puški, kako vidim u prodaji ima ovih malo jači koja bi mogla ubiti i vranu na 4o-50m.
 
:D Miladine 50-100 eu uz dobru optiku i dobro upucavenje ima da ginu i na sto metara
 
Kod mene ima nekih od 9o e pa gore a ove jače su od 150 e pa gore sa optikom, to ću vidjeti možda na proljeće, sad nešto mislim da napravim nešto kao vjetrenjaču sa ogledalcima i da nešto lupka kako se okreće. Dali je ko eksperimentisao sa ovom varijantom.
 
Subvencije.rs:

АП Војводина: Бесповратна средства за пластенике у 2015. години

у Вести, Опрема и механизација, Пластеници март 11, 2015

Циљ конкурса је интензивније коришћење постојећих земљишних ресурса у АП Војводини у 2015. години.
Предмет конкурса је додела бесповратних средстава за суфинансирање :

  1. конструкције за објекте заштићеног простора
  2. вишегодишњих, вишеслојних фолија за покривање објеката заштићеног простора
  3. фолија за сенчење и спречавање губитка топлоте,
  4. мрежа за сенчење објекта,
  5. система за наводњавање кап по кап
  6. инструмената за мерење нивоа CO2 ,температуре супстрата, ваздуха и влаге и
  7. система за загревање.
Укупан износ бесповратних средстава који се додељује по овом конкурсу износи 60,000,000.00 динара.
Бесповратна средства за подршку инвестиција по овом конкурсу додељују се у висини до 50% од укупне вредности инвестиције без ПДВ-а.
Максимални износ бесповратних средстава за набавку опреме за биљну производњу у заштићеном простору, за тачке 1-6 збирно је 550.00 динара/м2, и не може бити већи од 1,000,000.00 динара по пријави.
Максимални износ бесповратних средстава за системе за загревање, тачка 7 је 1,000.00 динара/кw и не може бити већи од 500,000.00 динара по пријави.
Укупан износ подстицаја по једној пријави може бити максимално 1,500.000,00 динара.
Бесповратна средства која се додељују по овом конкурсу намењена су за:

  1. конструкцију за објекте заштићеног простора (алуминијумска, поцинковано челична, челична и пластична)
  2. вишегодишње, вишеслојне фолије за покривање објеката заштићеног простора
  3. фолије за сенчење и спречавање губитка топлоте
  4. мреже за сенчење објекта
  5. системе за наводњавање кап по кап
  6. инструменте за мерење нивоа CO2, температуре супстрата и ваздуха, као и влаге и
  7. систем за загревање.
Право на коришћење бесповратних средстава имају физичка лица – носиоци регистрованог пољопривредног газдинства са пребивалиштем на територији АП Војводине.
Место реализације инвестиције је територија АП Војводине.
Конкурс је отворен до утрошка средстава, а закључно са 30.09.2015 године.
Рок за реализацију инвестиције на основу предрачуна је 60 дана од дана потписа уговора а најкасније до 01.11.2015. године.
Бесповратна средства исплаћују се након реализације инвестиције, односно након што корисник бесповратних средстава достави Секретаријату:

  1. оригинал рачун или оверену фотокопију рачуна са спецификацијом опреме,
  2. отпремницу,
  3. фискални рачун,
  4. потврду банке о извршеном плаћању добављачу опреме,
  5. фотокопију гарантног листа и
  6. извршене контроле од стране Покрајинског секретаријата за пољопривреду, водопривреду и шумарство.
Исплата бесповратних средстава ће се вршити у складу са приливом средстава у буџет АП Војводине, а по извршеној контроли.
Додатне информације можете добити путем телефона 021/487-44-24 од 10 до 14 часова.
Комплетан текст конкурса као и остале обрасце, можете преузети у прилогу текста.

http://subvencije.rs/wp-content/uploads/2015/03/Конкурс-за-пластенике.pdf

http://subvencije.rs/wp-content/uploads/2015/03/Правилник-за-пластенике.pdf



 
Nazad
Vrh