Šta ste radili danas?Jedanaesti deo.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam ja kupio, kupio ga je drugar, ali pravi se krunjac od njega za kukuruz, od takvog istog je vec jednog napravio sad pravi jos jedan.Inace kombajn dosta dobro ocuvan za njegove godine, perkins motor 4 klipa, ide dosta brzo.
 
Ako je na 10 cm toliko onda mora pliće da je viša temperatura. Davno sam to učio, ali mi se čini da se uvek spominjalo da se meri na tu meru. Možda se u novije vreme sve izmenilo pa i merenje temperature.
 
Meri se na dubinu setve. Ako se seje na 2 cm onda se meri na 2 cm. Svaka kultura ima svoj fizioloski minimum za klijanje. Dublje je uvek visa temperatura.
 
Srbobransko proleće u kafani Proleće.

ssl23825.jpg
ssl23830.jpg
ssl23831.jpg
ssl23866.jpg
ssl23850.jpg
ssl23879.jpg
ssl23886.jpg
 
Danas priprema ramova sa satnim osnovama, pa ću ih u toku sledeće nedelje ići dodavati u košnice radi proširenja legla. To ću verovatno odraditi u ponedeljak ili utorak, jer od srede bi trebalo biti neko naoblačenje i kišnih par dana.
 
Bih ja da nisam pio neke antibiotike...:ppozdrav: ali sto znaci da necu ovih dana , samo da pododjem, kad cemo kod tebe na meze??

Grujane operi jedan limun i izrendaj koru od tog limuna u neku soljicu. Dodaj 1-2 kasikice meda, dobro izmesaj i na to nacedi limuna pa promesaj. Bice onda sve tecno i popi odjednom sve. Ujutro ima da budes kao jelen. Koji bre antibiotici....kome je to dobra dalo...:ppozdrav:

Aaaa da.. bio danas na pecanju.
 
Danas otiso sa bratom i jos par likova na utakmici u Batocinu, igraju u drugoj Srpskoj ligi, posle toga sam ja imao utakmicu, i prodje dan!!!
 
Ceo dan oko brilion valjka radili i narednih dva,tri dana dok ga ne pustimo u rad.Predhodni vlasnik nije stedeo ni gvozdjusina ni elektroda sreca pa nije neki varilac pa malo brusilicom,a ostatak cekic i sekac pa odvaljuj!
 
Danas primetio da mi je guma na traktoru mekana pa otisao kod vuklanizera i nisam mogao verovati sta je bilo u gumi, armatura od 40cm,strasno ,unutrasnja guma je morala ici nova.
A ovo se uglavnom desava kad neka budala izveze gradjevinski otpad na poljske puteve pa kad neko nagazi na ostre predmete poput ovog ,od koga traziti odsetu?
1973609_779071332104235_183479040_o.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh