Šta ste radili danas?Jedanaesti deo.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
8T91DbI.jpg

qWRk2a2.jpg

Malo se radilo
 
Danas bio dobar komsija ,ispustio vodu iz komsijine njive ,cekam rakciju ,mozda bude i ljut :osmeh:
dh35nt.jpg

144d9h1.jpg


2qjxe6a.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Brao kukuruz. Obrao 2ha a oko 0,5 ha nije išlo. Mokro i propada dokle je orano. Tamo gdje je ležala voda tvrdo a gdje sam se nadao da je dobro samo potone. Dobro je da nisam zaglavio da sam nemogu izvući. Vlaga kukuruza 14,6.
 
Jooj al sam danas imao dan... I ja i tata. Odemo kod prijatelja da iscrpimo septicku jamu sa kamionom, 20m3, 2 ture do Loznice i nazad. Posto nemam dozvolu a tata ne vozi kamion, posalje vozaca na deponiju a ja i tata odemo da popravimo ves masinu u selo(prvobitno tatino zanimanje). Kad ono zove vozac i kaze ne daju mu da istovari. Pre toga tata se raspitao kod ujaka sto radi u JP u cijem je vlasnistvu deponija i on mu kaze platis 1000din. ulaz i istovaris, kad ono prc! Direktori JP na gradskom vecu i poslovnim sastancima pa se nekom od sefova digo k...c i neda da se isprazni cisterna na deponiji. Zove tata prijatelje opstinare, oni ga upute na inspektore i komunalnu policiju ali niko nerazume problem. Na ktaju tata pita zenu iz komunalne da li ce mu pisati prijavu ako ispusti u neki kanal. Malo je falilo da posalje vozaca medju najveca govna, tj ispred zgrade opstine, dodje on licno i tamo isprazni cisternu. Vozac cekao 2 sata da vidi oce li se smilovati i pustiti ga da isprazni cisternu da bi se na kraju vratio na Brezjak. Znaci, brines se za ekologiju, ne zelis da ispustis otpadu prirodu azbog necijih hirova to nije moguce. Bem ti drzavu. Na kraju covek kod koga smo crpili jamu nadje nekog prijatelja iz JP koji mu je omogucio da u neku sahtu(na sred magistralnog puta) gde i oni ispustaju otpad iz cisterni i mi ispustimo. Tako je kamion napravi 3 ture za Loznicu i potrosio sam dzabe oko 10l goriva. Usput pukne neki pinjon na tahografu, sva sreca pa nije ga policija zaustavila.
Pred vece odem na igraliste da sutnem koju loptu i kad sam se vracao zvekne mi prednja guma na biciklu, bas pored vulkanizerove kuce:haha:. To je tako puklo da mi je 15min. zujalo u usima. Sreca u nesreci je sto mi nije pukla kad sam isao niz brdo i preko 50km/h. Al bi tad bilo problema... Sad idem da se istusiram i legnem da spavam.
Sve u svemu, kraj jednog je..nog dana:sjasi:.
 
Obišao pčele jer će uskoro bagrem da procveta. Ne baš odmah, ima nekih 20 dana do toga ali sad se pčele za taj period pripremaju.
 
Danas smo se zlopatili sa sejanjem zobi. Plan je bio da se razbaca rasturivačem i da pređem samo sa frezama na setvospremaču da sakrijem seme. Kupljeno oko 200 kg selektirane zobi na Čeneju. Tata i ja odemo sa 2 traktora da se ne šetam ja ceo dan. Sve je bilo super dok nisam 2-3 puta obišao i primetio da zob ne curi iz rasturivača. Pogledam šta je, kad ono neki papir zatvorio rupu. Majstor od koga sam kupio seme natrpao svoj reklamni materijal u džakove :banghead:
Posle 5-6 zaglavljivanja video da nema ništa bez pražnjenja rasturivača. Nisam poneo ni kantu niti bilo kakav sud za tako nešto pa sam morao ručno. Ručno ispraznio nazad u džakove, pritom uklonio preko 100 reklamnih flajera, pa nazad u rasturivač i onda po planu razbacao. Usled gubljenja vremena nisam stigao da povaljam. :mad:
 
Išao do pčela da dodam satne osnove, jer najavljuju kišu u toku par narednih dana. Kad već pčele neće moći van košnice, neka bar imaju čime da se zabave unutra.
 
Moj danasnji poso. Po prvi put prebacio traktore dzipom i prikolicom. Zapravo pre nisam ni bio dovoljno opremljen da bi ovako nesto uradio. Ipak moja prikolica je 180cm sirine i nosivost 2.5t pa sam morao da iznajmim ovu 210cm sirine i 3.5t nosivost. Evo i fotografija.



29lk9kz.jpg
24nl7qo.jpg
290sck2.jpg
otnud1.jpg
 
Uspeo da produžim registraciju u zadnji trenutak pred praznike. Bio sam pomislio da se već počelo praznovati, ali nije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh