Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Je л' радила и турпија за дрво док си упасивао?
Ne, polako udaram čekićem, s razumijevanjem, :ROFLMAO: , pa kad naiđem na deo držalje gde ne ide dalje, pogledam s koje strane neće, vratim sekiru malo unatrag, pa s brusilicom i šmirglom malo poravnam jednu i drugu stranu, i tako sve do kraja...
Zadnju trećinu je trebalo baš momački da se šmirgla...
@frkani
Ova sekira koja je druga, tj. u zaleđu prve, a sa "mojom" držaljicom, je upravo sa malom ušicom, i uspeo sam da je nasadim....
Vreme i strpljenje je ključno, u krajnjem slučaju, ne nameravam da ovo radim ponovo u skorije vreme...😃
 
Ja te male ušice sekira obavezno produžujem za 10-tak mm, i pravim nagib da se nasađuje 'odozgo'.
Kada se tako nasadi nema skidanja dok ne bude potrebe za zamenom držalice.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Мени то ситно стругање држаља слабо иде електричним алатом - очас посла урадим како не треба. Зато и волим турпије и рашпе за дрво.
 
Radim nešto u ljeskaru ali svaki dan pronađem roljka na sebi. Baš su poranili. Znam da im je praznik 1 maj ali ovo je februar a oni baš aktivni.
 
Odsečem sa obe strane tačno kod ušice.
Znači, odvojim potpuno onaj ravni debeli deo. Pripremim dvije pločice od oko 10-15 mm dužine i širine koliko je deo za držalicu. Debljina, naravno, kao i na originalnom nasadu.
Zavarim te pločice, onaj zadnji deo namestim na potreban ugao, izbrusim i spremna za nasad.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pokušavam da napajanje senzora pokreta sa 220V zamjenim sa 12V.
Izbacio zener diodu i spojio 12V.
Zamjenio relej jer je bio 24V sa 12 voltnim.
Sa releja ostavio izlaz direktno na potrošač. Neide preko pločice.
Sad to radi ali negasi nakon određenog vremena.
Šta sam pogriješio?
Pokušao regulisati vrijeme gašenja na onim dugmićima i ne reaguje.
 
Proradio!
Neznam zašto ali sad radi. Vrtio sam ono dugme za podešavanje vremena, neznam ni sam koliko puta sam ga okretao.
Možda je od stajanja , ako to uopšte može biti, pa nije imao dobar kontakt.
Za sad testiram. Isključi nakon 8 min što mi je dovoljno.
 
Vreme za ovaj posao idealno.
IMG-0680.jpg
 
Nazad
Vrh