Šta ste radili danas?Deseti deo.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
07122011662.jpg
Danas ovo
 
nemoze tri posto krede da steti a valda ostave i nesto premiksa nije sve kreda puno bi im bilo. kila krede 3din a kila premiksa 250din
 
nemoze tri posto krede da steti a valda ostave i nesto premiksa nije sve kreda puno bi im bilo. kila krede 3din a kila premiksa 250din

Tri kile krede na sto kila smese je jako mnogo ako nije za koke nosilje i moze da izazove uginuce, posebno kod mladjih kategorija. Nismo u pravoj temi, ako cemo nastaviti hajmo gde treba.
 
a bre maticu imas najbolji rem :osmeh:
bio kod komsije danas na klanju bravca oko 250 kg i rucno smo ga dizali, sve me boli a sutra me to ceka kod sebe pa cu najzad da se odmorim ko covek
 
N.A kod nas roda donosi gice. :osmeh: Rekreativac ovo smo probali da li će moći i uverili se da može.Nema naprezanja i strepnje da li će se smaći rem ili neće.
 
Ne može da se kači za traktor.Ne znam tačno kolika je nosivost ali evo svinja je imala nešto preko 300 kg i nije je prevagnula.
 
Nije to ništa komplikovano za napraviti.Samo treba naći kazanče i odgovarajući klip.Posle malo varenja,konstrukcije i eto je.
 
Kada smo kod svinjokolja ja svinje dižem sa dizalicom za trupce i sa fergom, znači kada se sredi prvo dignem ga traktorom i okačim o tronožac tako i drugo a treće ostavim na taktoru stim što stavim drvo pod poteznice da nespuštaju, znači fizika je smanjena na minimum, jer leđa nemaju da se kupe rezerna.
Jeftinija je varijanta 3m debelozidne cevi 80x40 ili 80x60 i napraviti dizalicu nego tražiti klip i kazanče i prednost traktorske dizalice je što nemora da bude betonirano gde se radi, a za ovu mora. Nekažem da nije dobra varijanta ova Matićeva dizalica, ali po meni traktorska ima više primena, e sad svako radi kako misli da je najbolje, i da ponovim još jednom treba čuvati leđa, jer kada odu posle nevredi ni od čega.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh