Šljiva

Da li ima neki rasadnik u Srbiji da prodaje sljive sorte black diamond, black amber?
 

- - - - - - - - - -[/COLOR]

[FONT=&quot]Moje fotkice:[/FONT]

[URL="http://fotkica.com/slike.php?slika=1_59296006_20160401_182710.jpg"][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

- - - - - - - - - -

Cacanka rodna, cetvrti list
 
Neki smo i danas bili vredni da poteramo godinu u dobrom pravcu. Presađivani neki izdanci i posađeni na obali kanalića. Kad već plaćam odvodnjavanje a ja kanal uređujem i sređujem i održavam ja ću da ga i koristim.
Izdanci će za nekoliko (5-6) godina prvo kroz plastiku pa kroz metal da završe u staklu. Ako onaj koji sve vidi, sve čuje i sve zna - da odobrenje.
Vuxsd je pisao. Amin.
 
Stenlej, Lepotica i nešto Rodna. Rastojanje u početku bilo 5x4 i 4x4, kasnije 4x3 jedno 2 godine sađeno, pa onda 4x2.6 i 4x2.2. Ovo na slikama je stenlej 4x3, starosti tačno 3 godine.
 
A zašto ste tako reći duplo smanjili razmak u redu? Predpostavljam da su sve na dženarici?
 
Da sve su na Džanarici, a razmak sam smanjivao kako sam prelazio na vreteno sa kotlaste krune, a na osnovu iskustva i viđenih zasada koje sam u međuvremenu obilazio. Vodili smo ovde dosta polemike oko toga, i ne moramo opet, bitno je jedino da se rezidba prilagodi gustini. Kod mene se dosta pojavio žilogriz takođe imamo problema i sa sušenjem lepotice, i žao mi je što ranije nisam počeo da sadim gušće, jer sad kad ostanem bez stabla na 4x4 gubim jako pino prostora dok ne izraste nova mlada sadnica, takođe sam se vodio time da do 7. ili 8. godine imam bolji prinos u gustom sklopu ali da ne širim o više tome sve smo već rekli.
 
Kolega hvala na odgovoru, nisam baš pratio, temu šljiva pomno, ali se sećam neke diskusije...
Ma sad svi generalno i na srednje bujnim podlogama guraju gušću sadnju baš iz razloga kojih si naveo...
 
Imam je 10 kom. ,sad ulaze u 3.g .Odlična šljiva.
Kod nas je u zadnje vrijeme sve više sade i kažu najbolja od tih švabskih Top sorti.
Posebno dobra za rakiju,visok postotak sladora
 
Nazad
Vrh