Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Lontrel 300 nisam video ove godine. Kod nas ima samo Lontrel 100, kao i Hemovetov Hemoklop. Razlika u ceni je oko 700din/l.
 
U pa vi ste vredni. Mi danas ukljucujemo i drugi spartac. A ostalo nam je jos i 12 tona djubra za baciti
 
Slika od prekjuce, moja problematicna njiva, pre 7 dana uradjen prvi tretman za siroki list, a u petak oprskao za sirak sa fusilade
2014-05-09-livada-2-1.jpg
Na drugoj slici je repa slikana u subotu za vreme drugog tretiranja za siroki list
2014-05-10-sicar-2.jpg
Inace ovih dana su ljudi kod nas poceli da spartaju repu.
 
E sad neznam dali ove slike da stavim u temu NIKAD OVAKO,ili da ostanu ovde,ako može neko od stručnijih da mi objasni šta se tu desilo

Picture2734.jpg

Picture2735.jpg

Picture2738.jpg

Picture2739.jpg

Picture2740.jpg

Picture2743.jpg

Picture2737.jpg

Picture2736.jpg



A ima i ovoga,jel ovo neka bolest,šta li je???
Picture2742.jpg



ALI, Bogu hvala ovoga gore nema puno,velika većina je ovakva:

Picture2744.jpg

Picture2745.jpg

Picture2746.jpg

Picture2747.jpg
 
Nije , ali kada se kasnije malo oporavi moras ici jos malo neceg, da se izvuce!Mada se meni licno te formulacije sa sumporom i ne dopadaju nesto........
 
Jesi li iščupao koju zaostalu repu? Da je nešto ne gricka? Ja moju nisam obišao par dana. Znam samo da su je ošpartali. Najviše me muči komšijina repa, koja mi je uz put do salaša. Skoro da je zatvorila redove, a moja verovatno nije.
 
Jesi li iščupao koju zaostalu repu? Da je nešto ne gricka? Ja moju nisam obišao par dana. Znam samo da su je ošpartali. Najviše me muči komšijina repa, koja mi je uz put do salaša. Skoro da je zatvorila redove, a moja verovatno nije.

Gricka Betanal Maxxpro repu koja prilikom drugog herbicidnog tretmana nije imala u potpunosti razvijena 2para stalnih listova
 
Nije to maxx pro sto posto. imamo mi 2-3 kj takvih oaza, danas sam bas to sparto. Jedino logicno po meni da je rezidua hemije, pivot moze i do 56 godina da se oseti. koliko sam cuo on se godisnje spusta samo po 5 cm. sto mu dodje u 5-6 godina na dubinu oranja. i ako se brazda okrene? Slikacu kad mi bude usput i nasu repu...
 
Nazad
Vrh