Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Današnje špartanje
img20140509082949.jpg


- - - - - - - - - -
 
Imam dilemu ošpartao sam repu treba da radim treći tretman od korova a i oaze lontrelom posebno dali da radim ovih dana ili da sačekam dok prođe najavljeni talas kiše?Bojim se zatvoriće korove lišće repe.
 
Da ali hoću da radim lontrel samo gde imam palamide već sam je jednom špricao sa pola doze razumeš.Samo ostrvca i jedan deo gde imam čičak.
 
@vlada015
Na celoj parceli 2kj. Ima 2 reda dobra pa 3 reda koje podgriza zicar, pa 3-4 dobra pa sve tako. Prosle godine je Force odlicno uradio posao, ali ove godine slaba zima i sve stetocine su prezivele u zemlji. Dacu joj fore jos 5-6 dana da malo se oporavi od prskanja od korova. Nakon toga cu Talstar i Fobos (ovo sam dobio preko fb preporuku) primeniti. Odmah paranje da se unese u zemlju sto vise.
 
Mozes da po tim redovima koji su problematicni bacis ovo http://www.agrosava.com/proizvodi/insekticidi/Foksim/Foksim.html , on se rastvara u vodi, i sa kisom ce uci u dublje slojeve zemljista i delovanjem neutralisati stetocine. Nije fitotoksican ako padne ne biljku, nece je spaliti niti usporiti porast niti bilo sta.Ranije sam koristio Force i uvek imao problema, sa Foksim-om nikad , a i cena mu je razumna oko 350 din. za kilogram.Napominjem da sam ga koristio u povrcu za razne stvari tipa:zicnjaci, rovci, sovice grcice......
Postoji jos jedna solucija. To je COSMOS, preparat za tretiranje semena na bazi Regent insekticida, ide se u na 400 litara vode 200 ml tecnosti, ali je neophodno da se sa navodnjavanjem unese u zemljiste, u ovim sada uslovima moze da se uradi pred kisu, inace malo je skuplji, cena je 20 000 din za litru ali je 100% efikasan. http://www.agro.basf.rs/agroportal/rs/media/migrated/basf_bro_ure_2013/flajeri_2013/Cosmos_2013.pdf

U Americi je inace registrovan za suzbijanje rovaca i puzeva na golf terenima.
 
Poslednja izmena:
Znači sutra da špricam?A dali da radim prvo betanal+safari+goltix pa u ponedeljak lontrel ili obratno.

Ja nisam neki stručnjak ali radim ovako:ponesem lontrel u traktoru,ostavim za kraj trake ili delove njive gde je čičak momački,onda u prskalicu dospem lontrela kolko trba sačekam da se promeša i nastavim prskanje gde sam preskočio.Na jednoj njivi sam pored međe imao toliko čička da je prekrio zemlju.Kad sam preključe radio trći tretman nema znakova da je ikad i postojao.Mada ako je kiša nići će on ponovo.Za palamidu pored ovog fula koji koristiš lontrel ne trba,samo za čičak.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh