Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
imam jednog poznanika tako radi godinama,sad ima na kraju onog gore pomenutog segedinskog puta na ulazu u Mileševo repu na repu posejanu preko 100hektara
rekord mu je u 4 godine tri puta repa na aerodromu u Somboru

Zato na tom lokalitetu ima repine nematode. Ako se namnože ne pomažu ni tolerantne sorte. Prošle godine u Vajskoj na zaraženim parcelama sa velikom brojnošću nematoda sa tolerantnim sortama nije prelazio prinos preko 30 tona po ha.
 
Uskolisni korovi su maciji kasalj. Mogu se resiti sa bilo kojim herbicidom kao i u soji. U repi je velik problem abutilon kao i njegovo resavanje koje kosta u zavisnosti od koliko ponika ima 30-100e/ha
 
Zato na tom lokalitetu ima repine nematode. Ako se namnože ne pomažu ni tolerantne sorte. Prošle godine u Vajskoj na zaraženim parcelama sa velikom brojnošću nematoda sa tolerantnim sortama nije prelazio prinos preko 30 tona po ha.
ali zato oni menjaju svake tri godine zemlju
 
Zašto bi nekog kažnjavao što u tri godine dvaput seje repu:sta: Pre je za kaznu 10 godina kukuruz ili soja monokultura što je prilično često_Ovde kod nas jedan sa strane uzeo u arendu 20kj 2004 i stalno seje soju jedino nekad na 50cm pa promeni žitnom.Ove godine seje na 70 ,ja mislim fala bogu kukuruz kad ono nikla soja,a veštak nikada ni zrno nije bacio.Repi bar mora da se posoli ako nešto očekuje.
 
Plodored je lakše iskontrolisati nego hemiju. Nikada ne bih položio ispit iz organizacije da sam stavio repu u dvopolje ili tropolje.
Lako bi se to dovelo u red. Monokultura kukuruza isto nije u redu.
 
Pa da se zna gde je s cime prskano. Da svaka njiva ima svoju knjigu, ili list. Da ti znas cime sam ja prsko prosle godine. Da vidis jel mozes sejati ono sto si naumio ili ne. Kod,mene toga u kraju ima svuda. Malo malo pa nekom repa nestaje ili slicno.
 
Zašto bi nekog kažnjavao što u tri godine dvaput seje repu:sta: Pre je za kaznu 10 godina kukuruz ili soja monokultura što je prilično često_Ovde kod nas jedan sa strane uzeo u arendu 20kj 2004 i stalno seje soju jedino nekad na 50cm pa promeni žitnom.Ove godine seje na 70 ,ja mislim fala bogu kukuruz kad ono nikla soja,a veštak nikada ni zrno nije bacio.Repi bar mora da se posoli ako nešto očekuje.

Pilićar iz Kovilja?

- - - - - - - - - -

Picture2727-1.jpg


Vidi li neko razliku,i kakvu???
 
@Mindjusar ja ne vidim nikakvu razliku...Evo sveza slika moje losije parcele sec.repe,tu je sklop jedva nesto preko 80.000 biljaka po hektaru...nejednako nicanje usled lose pripreme,odnosno preduboke
1z4bdl1.jpg
Sorte Leopard i Melrose pomesano,setva 22.03
 
Danas bio da obidjem repu.Kisa ju je fino zapljeskala ali ne da se...
img20140506122328.jpg
[/IMG]
img20140506122406.jpg
[/IMG]
@Mindjusar, da nije ova desno dobila neke secerne vodice za razliku od ove sa leve strane?
 
U cetvrtak ili sutra predvece prskanje drugi put repe.Betahem 2lit+Piralis 0,7lit+Target 1,5 lit...+ okvasivac 0,4 lit sve po hektaru.
 
3,5 ha repe jako slabo napreduje a upađena su dva tretmana protiv korova sa belvedere piralis i triax ako budem morao da presijem šta se može sejati kukuruz soja ,dali ima kakvi ograničenja?
 
Nazad
Vrh