Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Zlatko ne spušta se cena,nego količina.U obračunu imaš vrednost repe pa to podeliš sa 4 i dobiješ količinu srps u kg,podeliš sa ha i to je prinos po ha.Vrednost kamoin repe je od 80-110 hiljada što mu dođe oko 2,5din po kg dovezene repe u šeć.
Miroslave jesmo li se danas sreli u šećerani?:ppozdrav:
 
Nije šija nego vrat.pokradeni smo i tačka.

- - - - - - - - - -

Kada smo prvi put čuli na predavanju za holmer rekli nemci maksimum 15% po blatu a normalno je 9% nečistoće kako u kamionu od 4 vagona moźe biti 10 tona nečistoće gde li je odvoze pitam se.
 
pokradeni smo i tačka.

Naravno ,150 kamiona dovozi repu a dva solo kamaza odvoze 23% količine na deponiju :sta: ali ne samo na repi.Kukuruz vlaga nigde ispod 17 a sušara se ne pali,a odbitak za 3% vlage 13% količine ali prolazi ona ima se može se:sjasi:
 
Moje misljenje je da digestiju preko 14 su imali samo proizvodjaci koji godinama saradjuju sa seceranama. U suprotno me nemoze niko ubediti zato sto smo ja i moj prijatelj totalno isto radili,vadili u razmaku od par dana i ova tvrdnja se pokazala tacnom.Dok svim ostalim proizvodjacima je stavljena granica (12 dig) ili stavljeno do znanja da vise neseju repu. Jer secerana zeli da kontrolise proizvodnju. Nezelim da kazem da sam razocaran imam dobit pre svega jer nisam platio zakup ,ali kod nas repa stoji preko 25 dana I ko zna kad ce se tovariti. Kad se veze par dana kise,pa dok se prosusi....
 
E da sam ja na mestu "secerana" kako bih NAS tek d'rao i kinjio. Kozu s ledja bi uzimao, a oni bi i dalje sejali repu. Naravno motiv za setvu bi bio lazna obecanja i mentalitet naroda vodeni idejom da sledece godine nece niko sejati repu i da ce i to malo sto bude posejano roditi 10 vagona i vredece zlata.
 
Stigli rezultati za repu:prosecna necistoca 18.8% digestija 12.45% prinos 3.5vagona jusa po kj.
Na digestiji su mi "ukrali"7 vagona repe na 7 kj.

- - - - - - - - - -

Repa otisla u Pecince i tovarena gebom
 
Izgleda da ce veceras da mi odnesu repu sa prizme koja je postavljena pre 3 nedelje, cim istekne radno vreme u firmi, odoh za Crepaju...
 
Teško da je bilo krađe na digestiji ove godine. Rezultati su takvi kakvi su. Sa terena sam donosi uzorke sa digestijom ispod 11. Bilo je dosta oko 12. Prosek u fabrici Šajkaška je oko 13,5, sa tendencijom pada kako odmiče vađenje. Poslednje što sam radio članu abri pre deset dana je bilo nešto malo preko 12 i to pet uzoraka. Repa je retrovegetirala, digestija ne može da se popravi značajno, kod mene je porasla za 0,4 procenta, kod kolege abre je pala skoro za procenat od polovine septembra meseca. ZBog retrovegetacije, glave su veće, a samim tim i nečistoća je veća. Moj prosek na 9 jutara je na kraju bio 28 plative repe jus kvaliteta. Digestija je bili 12,37, a nečistoća 20 procenata. Moji propusti su bili za ovako loš rezultat i naravno godina. Fabriku ne mogu da krivim, jer su se rezultati u potpunosti poklopili sa rezultatima u Institutskoj laboratoriji.
 
Znači da je zbog vremenskih uslova digestija manja.Isti slučaj kao i sa pšenicom ove godine.Nit u kiši roda nit u suši gladi.
 
Nazad
Vrh