Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Moguce da je istina za Pecince. Slicno je bilo i sa Crvenkom pre nekoliko godina.
 
I MK je u finansijskim problemima, a imaju I puno zemlje u Ukrajini I ceo taj posao im visi o koncu. Ako prodaju seceranu, to ce biti potvrda da ima istine u ovoj spekulaciji.
 
Ova godina je mrsava, malo pre sam racunao, sa plativom repom od 3 - 3.2 vagona po kj, kada se oduzmu svi troskovi, plus zakup zemljista, bez amortizacije i naseg rada, ostaje cisto 40000 - 45000 din po kj, slabo bas.
 
Amortizacija je sigurno 100e/kj jer malo malo nesto treba raditi. Jos mene prevoz kosta 125e/kj i vadjenje 115e/kj. Sreca sto mi je repa na mojoj zemlji inace bi bio u minusu.
 
Ova godina je mrsava, malo pre sam racunao, sa plativom repom od 3 - 3.2 vagona po kj, kada se oduzmu svi troskovi, plus zakup zemljista, bez amortizacije i naseg rada, ostaje cisto 40000 - 45000 din po kj, slabo bas.
Dusane ako nije problem da li mozes da napises ulog tvoj znaci koliko cega i po kojoj ceni?
 
A sad najjacu foru sto mi je rekao jedan repar danas.@
Paore što bi bila fora.Mi smo 2012 ostali dužni šećerani 1.000 000 za 25ha.2013 smo za istu površinu dobili 4.500.000.Ove godine dobićemo oko 2.500.000.Naša zemlja i kompletna obrada,sem utovara.Te 2013 jesenji ugovor je glasio na 3,8d da bi repa bila isplaćena po4,8.Ove godine je obrnuto, što se i sledeće nebi okrenulo jer kod nas najbolje deluje ta dripačka(tržišna)ekonomija.Kad nečega nema koliko tražiš,kad ga ima previše ,daj šta daš:ppozdrav:
 
Kada ne rodi-platicemo koliko hocete samo nam donesi.
Kada rodi dobro-bude robe i na smetlistu.
Kod mene u ataru repe na prizmama na njivama koliko hoces,neke se puse,neke su vec pobelele,neke njive nece ni biti izvadjene.Ljudi vuku traktorima sa njiva koje su 2-5 km u ataru na njive koje su pored asvalta... Ja moju repu fakturisao i poslao racun secerani :osmeh: .Posle 6 godina pauze sa repom posejali smo je,videli da znamo da je proizvedemo,i dosli do zakljucka da je dogodine ne sejemo.
 
Dusane ako nije problem da li mozes da napises ulog tvoj znaci koliko cega i po kojoj ceni?
Pisem po kj
Zakup 280
Dubrivo 200
Oranje 18
Spremanje 9
Setva+spartanje 28
Seme 120
Hemija 180
Vadjenje 120
Ukupno 955 e po kj, prinos 3.2 vagon po kj = 1200e, zarada 245e po kj = 30000 din
Moja greska, zaboravio sam da uracunam djubrivo, ali sam racunao zakup, iako sam radio na svojoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh