Šećerna repa 2021

Slazem se draganom, i velika imanja uglavnom ubacuju kotrolu tipa 6 redi sorte koja je manje tolerantna na bolesti i ona je kontrola i upozorenje ostatku parcele pri pojavi prvih simptoma..
 
Jednostavno takav je bio dogovor sa Slobom i Sinišom. Sve se zna o tajfunu i sixtusu, barbados smo isto proverili, pa su želeli da vide kako će se ponašati i Barelli u velikom broju ponavljanja i varijanti djubrenja.
Znam samo da svaka registrovana sorta u Srbiji od 2012. godine je bila na nivou ili bolja od standarda (original). Tako da što se toga tiče imamo na raspolaganju vrhunsku genetiku.
 
Odlicna je Eduarda, ima kila,digestija u JUS, nije sklona retrovegetaciji. Stabilna sorta, ne smem ni da napisem javno koliko % zauzima na kom terenu.
 
Jednostavno takav je bio dogovor sa Slobom i Sinišom. Sve se zna o tajfunu i sixtusu, barbados smo isto proverili, pa su želeli da vide kako će se ponašati i Barelli u velikom broju ponavljanja i varijanti djubrenja.
Znam samo da svaka registrovana sorta u Srbiji od 2012. godine je bila na nivou ili bolja od standarda (original). Tako da što se toga tiče imamo na raspolaganju vrhunsku genetiku.
Druga je nedoumica da li Barbadosa ubacujes kao neki indikator ili da bi isao u proizvodnju ?
 
Danas probali ,ali nas je nesto zezao alternator na traktoru pa smo odustali. Kod nas na severu su se stekli uslovi da se pocne setva. Mi cemo u petak, kad sredim alternator.
 
Priprema za setvu obavljena danas. Sutra krećemo na ski vikend, tako da setva repe čeka ponedeljak. Ne žurimo, još je mokro dole.
W4pNL27.jpg

XWyJhI9.jpg

EpS7oYH.jpg

DJtDMcc.jpg
 
Nazad
Vrh