Šećerna repa 2021

Jel može taj spremač pliće radit? Nekako mi to i dalje duboko za repu, možda griješim.
Spremac u prvom prohodu je isao relativno plitko, malo na slikama izgleda neuredno ali kad se hoda u plitkim patikama ne tone se. Licno ne volim ubijenu zemlju za repu, vise volim raniju pripremu + kisa i kad se slegne onda setva.
Lane je jeran kooperant isao teska drljaca, pa IMT germinator i onda mislim 2 prohoda malom drljacom da ubije zemlju i to mi se ne svidja. Cak i ekonomija koja seje oko 300ha ove godine je vec odradila finis isto malo dublje, ne znam puno sam po terenu i de je zemljiste zbijeno da samo 2cm covek propada dok hoda tu ona ima odlican sklop u pocetku,ali se kasnije muci dok probije posteljicni sloj, posebno to bude topli deo maja kad zna i da zasusi.
 
Druga stvar ovde je nov zakup i ima dosta starih neravnina, prosle godine sam imao u rodjenoj njivi plitku pripremu ali i neravnu njivu. Jednostavno znam kako bih da imam s cim.
 
Ugradjeni poništavači tragova . Ne svidja mi se jer nije idealno ravno, ali smisliću nešto za finiš pripremu. Sutra treba da dobijem rezultate N-min pa javljam rezultate
4be0519c0ea15505909f74715eb720f3.jpg
899d2bd1263beaf0cd5b6c04691f7d3c.jpg
d3fbd68619ddd83fb76ba680a633e5be.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Dragane ovo je rad sa poništivačima tragova? I dalje se tragovi vide, koliko se meni čini.
Barbula ovaj germinator možda i nema dasku.
 
ima dve daske , prednja je za grubo ravnanje, kada se radi prvi put. druga je iza prvih rotora. ponisistavaci rade posao to sto se vide strafte su od dve iskrivljene s opruge koje moram da ispravim. kada radi dublje ne vidi se. Ovo je priprema na 4 cm.
 
Nova godina, novi ogledi. Seme za večiti ogled se pakuje. Setva najverovatnije sledeće nedelje.
Što se tiče prvog roka setve. Kod nekih sorata je tek pukla pileta, a kod nekih je klica polako krenula. Nažalost uhvatila se pokorica posle ove kiše, tako da ako ne bude kiše sledeće nedelje, sumnjam da će i biti puno nicanje. I dalje smatram da nema nikakve potrebe za jurnjavom i ranom setvom šećerne repe. Dugačak je period nicanja i klijanja pri ranoj setvi, plus rizik od izmrzavanja i šteta prouzrokovanih mrazom je veliki.
hE36oxj.jpg

XRmh9ig.jpg

HxK50sm.jpg

Mv123ar.jpg

6WEKRNB.jpg
 
Nazad
Vrh