Šećerna repa 2018

A kod nas KWS i Strube najvise. Maribo i SES tu i tamo. Ses je kada sam pocinjao bio neprikosnoven, a sada je potisnut od strane nove KWS genetike.
 
Vidim o setvi se priča a imali iko poluinformaciju(a da nije želja)o ceni za sledeću sezonu,jer gledano sa strane početak "problaema"(smanjeno sečenje,smanjena dig.,povećana nečisoća.. a prema uslovima treba da bude kontra)nekako se poklopio sa ukidanjem kvota u EU.::vadjenje_repe::
 
Pa zna se cena. Sunoko je izasao sa 36 evra.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Upravo to, nista ta cena ne znaci. Danas razbacao vestak na tacno 50% povrsine u odnosu na ovu godinu, za sledecu. Jednu njivu sam premundurio u soju 2018 umesto repa 2018 a i jednu nadjubrenu danas se lomim sta da posejem, mozda bude kukuruz. To se pokazalo odlicno u selu 300kg/kj vestaka pa kukuruze posejati:osmeh:
 
Sunoko je resio da nam plati 32 eur + pdv i to ti je to. Oni koji su napravili ugovor po 36 eur njima ce ostati ta cena ( jako malo ima takvih ugovora) ... mada cisto sumnjam da ce imati dobru digest. sa malo necistoce....:haha:
 
Sunoko je resio da nam plati 32 eur + pdv i to ti je to. Oni koji su napravili ugovor po 36 eur njima ce ostati ta cena ( jako malo ima takvih ugovora) ... mada cisto sumnjam da ce imati dobru digest. sa malo necistoce....
Ko je mario taj je na vreme ugovorio :) Secera nema... Jahta se kupuje. Oova stara se ofucala. Ima tek 4 godine.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ko bude dobio 36e imace parametre 10% losije ili ce u avgustu pre vadjenja reci 32e svima i to vam je to. Sve je to vec vidjeno 2014 godine kada su uoci kampanje skinuli 10% cenu i nikom nista. Taj ugovor sluzi eto tako da knjigovodstvo ima cime da se zanima.
 
Ko bude dobio 36e imace parametre 10% losije ili ce u avgustu pre vadjenja reci 32e svima i to vam je to. Sve je to vec vidjeno 2014 godine kada su uoci kampanje skinuli 10% cenu i nikom nista. Taj ugovor sluzi eto tako da knjigovodstvo ima cime da se zanima.
Pa sta se sekiras... Ti i onako nesejes vise ( po 6-ti put)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovu godinu sam preskocio ali naredne sejem oko 20 hektara :haha:

- - - - - - - - - -

moderator moze da otkaci ovu iz 17godine pa da nam ova nova bude pri vrhu stranice :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh