Šećerna repa 2017

Baća kad još malo natopi, tamo negde posle slave.
 
Kod nas je povadjeno sve sto nije na asfaltu, do ponedeljka tj kise treba da se odnese.
 
Da ali danas samo 13 kamiona iz Crvenke ka nama stiglo. Ovim tempom zavrsicemo za NG. Molim sirovince koji citaju ovaj forum, da ucine sta moze kako bi se broj tura povecao barem na 30-40 dnevno.
 
Bojceticu nema od toga leba.Mi isto dobijamo do 15 kamiona dnevno.Sad imamo 3 prizme na putu i ceka se kisa da bi potovarili a ako padne 1,2 kise opet ce ici po njivama a prizme cekaju kisu.Cuo sam da Mk ima negde 500v spremljeno tako da su oni prioritet.
 
Mi imamo 100+ kamiona izvadjene, zurili da pre srede kada je bila najavljena kisa povadimo, medjutim odvoz ide nikako. Samo se pitam sta bi bilo da je prinos kao 2016 ili 2014. Problem je napravila Senta sto je zatvorena fabrika, i sada repa sa tog podrucja ide pola u Crvenku pola u Vrbas.
 
Kamiona ima dosta,samo sto nocu secerana ne prima(pecinci)a secera ima dosta pa im to usporava proizvodnju i nacuo sam da do 05.12 rade i to je to
 
"Šećera ima dosta"
Da li su takvi i rezultati analiza kada dobijete izveštaj?Da li je neko prešao 16-17%digestiju?
 
Nema izvoza, secer pao i na 67din u radnjama, a pocetkom kampanje 80+ dinara. Presli smo i 19% digestije sa secernatim sortama, ali isto tako umesto mausa tovarimo telehenderom sada. Po mojoj proceni posle mausa ostane 5% manje mase u kamionu, a secerana nam digla prljavstinu za 10% odmah.

Sve jos nekako, ali odvoz da ide ovako njanjavo mi ide na zivce, kao i svima ovde. Ceo dan otpremas 10 - 13 kamiona, cekas ih kao budala na njivama i u 6pm dizu sidro i gotovo za danas. Zasto su ugovorili toliko repe ako ne mogu da je prevuku?
 
Vec vidjeno platice neku prosecnu cenu po hektaru i nece ni odneti repu. Zaorete je i onda 3 godine na toj parceli ne rodi nista.
 
Malo mi je nelogično...zašto bi to radili???Drugo je kad nema već šećera u repi ako padne na 9-10 digestija e tad se valjda neisplati preraditi...:ppozdrav:
 
Za 15 dana svi ce biti srecni kad se repa odnese.u okruzenju ima njih par sa preko1000h repe i oni su pri kraju sa 100-200h .bez sikiracije
 
U pitanju je bio januar 2011 godine, kada nekoliko njiva jednostavno nije moglo dovuci do tvrdog puta. Traktor 100ks nije mogao dovuci 2 prazne zmajevke do njive, a o punim prikolicama da ne govorim. Ja sam imao na jednoj parceli soju 2010 a 100m od mene tabla repe koja nije izvadjena uopste (soja je skunuta 5.10.2010. a posle toga kisa nije stala.)
 
Sutra idem da sejem neku pšenicu pored prizme na njivi,gazda će posejati ručno ispod prizme ako odnesu repu...:ppozdrav:
 
@Bojceticu bravo!
Kod mene se jos niko od reparosa nije pohvalio digestijom preko 17% a ni prinosom preko 6 vagona po hektaru.
 
Drugar je imao repu 5,2 kj. kod Auto puta,taj deo pokiso par puta leti 4,1 v/kj. plative sa malo preko 17% digestijom...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh