Šećerna repa 2017

Zato moja roba uvek ide sama. Znaju se cene tura do Crvenke i Vrbasa (sa njima radimo) i to je to. Nosice i 2t da ima, jer necu da nekom pokvarim prosek ili meni neko da pokvari. Nikola ti je sve lepo objasnio.
 
Boki druze,uz duzno postovanje,nema meni Nikola sta da objasnjava kad ja to znam i nagledao sam se svakakvih sofera!2014 mi za pola kamiona trazio 100e,ja mu davao 50,bilo mu malo i odvedem ga na vaganje i dobije onu stvar i ide da dotovara u tri pm u sred noci i tamo bude sedmi na redu!ajd ti meni objasni kako to!a tebi vozi 5t na dve tri crvene!?razumem da ti je bliza secerana al nisam video da neko vozi prazan kamion!:ppozdrav:
 
Kada ima oko 20t pise se ciscenje i malo crvenim 1,2.A kad ima manje onda kao Mladen sac metodom koliko ima na gomili pa sta bude.Npr prosle godine imao sam 10t koji su otisli na drugarovo ime,na tom kamionu imao sam vecu digestiju nego sto je kod mene bila
 
Ljudi mi smo im blizu, tura izlazi 6-7-8hiljada zavisi koliko ko tovari. Kada mu dam 2-3 crvene i on potrosi 10l goriva manje njemu ispadne na isto kao da je vozio punu turu. :ppozdrav:
 
Gotovo za ovu godinu. Prinos, za mene rekordan po parcelama od 3,9 - 4,3, u proseku 4,15 vagona plative repe po kj. Ovo je moj licni rekord, od kada radim repu.
Upravo zbog toga sam resio da sledece godine ne sejem repu uopste, cak ni ono malo sto sam planirao, da ne pokvarim ovaj uspeh, posejacu soju umesto repe.
Ali temu cu pratiti redovno.
 
20171103_112512.jpg
i ja doso na red
 
Sokole pali. Ja krenuo vec. Bas si izabro ekipu i za pokesti i popiti :) nece ostati nista neto :)

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Juce dobio rezultate sto mi je utovarao naseg kolege @tomislaw kum Zeljko. Oborio licni rekord u prinosu, medjutim kako je cena 2011 i 2013 bila bolja a troskovi manji ipak sada finansijski sam daleko od tih godina (da ne govorim 2000ih o paritetima). Sve u svemu jos 2 njive da odnesemo pa cemo znati prosek, za sada zadovoljan:ppozdrav:
 
Moja repa još raste...... biće šećera. Do nove godine ću je valjda izvaditi.
 
Nazad
Vrh