Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.3 sejana, neke su izalse pa kad se zagledas primete se ... ovo sam juce slikao
 
Da, cini mi se i previse repe, gde god pogledam, seje se repa. Danas sam vozio kroz Hrvatsku autoputem, tamo jos nista veliko nije radjeno, kada se predje u Srbiju, sve poravnato (zatvorena brazda).
 
Posejace se dosta ali ja verujem da 50% posejane repe nece nici ako uskoro nepadne kisa.One koje su ranije pre desetak dana posejane i koje nisu usle u pravu vlagu tj plitko posejane te su u velikom problemu,vetar jako brzo isusuje zemlju.Pola od onih koje su klijale klica ce im se osusiti
 
Nebi trebala da smrzne, ne javljaju bas tako niske temperature. Kod nas u Sidu je nema, u ataru ce biti kao i lane sama soja i kukuruz, samo nas par ima koji redovno sejemo. U HR ima dosta psenice posejano, pre par ned. kad sam isao za Osijek, usput malo, malo pa njiva se zeleni
 
Danas sam obisao repu posejanu 18.03., nikla je, ne jos sva, ali vide se redovi. Mislim da i ako bude mraz, 0 ili -1 nece nista da joj fali, posto ce brzo da skoci temperatura.
 
Kod nas počela nicati oko 50% do mraza taman sva da nikne trenutno pada neka kišica.Za repu je gori mraz nego mafija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh