ŠAROLE ovca

nisam te razumeo bas kako treba sa uparivanjem sem da treba biti kvalitetna grla,objasni malo sire somi da te ukapiram nasta si mislio
 

evo jedne slike iz marta ove godine,listo malo po slikama pa nadje ovu,ko je bio na sajmu i gledao sarole moze sigurno oceniti koji je od njih bio tamo
 
Poslednja izmena od urednika:
sika nadam se da ce izaci fantasticno i jedan i drugi,naravno za 6-7 meseci ce izgledati jos bolje,stvar ukusa ali imaju duzinu i jedan i drugi
 



kod prijatelja u norveskoj sarole jaganci oko 80 dana,kilazu nesmem reci jer ce biti da uvelicavam
 
Poslednja izmena od urednika:
nemaju pravo jer su zasticeni,interesantno da su ovce na pasi sa jagancima gde jaganci dobijaju granule kao dohranu ujutru i navece,takodjer moram da kazem da sunce sija trenutno do 11 sati navece pa mozda ima i to nekog uticaja na apetit jaganjaca
 
Jeste da su pašnjaci prvoklasni al jagnjad jedu granule po volji ujutro i uveče. Takvih kocentrata kod nas nema (i bolje što ih nema) tako da ovi prirasti u našim uslovima nisu mogući. Blago rečeno to i nije humano.
 
I ja se slazem sa kolegom,sigurno je u pitanju neka genetski modifikovana hrana.Mada kada je Norveska u pitanju to mi je malo cudno,oni puno vode racuna o tome.Ili neki steroidi kao za bodi bildere.Razmisljam da je jagnje rodjeno sa max 7kg a za 80dana je izaslo na 60kg,to znaci da mu je prirast minimalno 662g/danu.Rekord koji sam ja postigao sa mojim jaganjcem je 480g/dan,granule preko celog dana i dva puta je sisalo ovcu.Ovo je 40% bolji rezultat.Moguce je da je vrhunska selekcija kao i dosta kvalitetnih zelenih pasnjaka odigralo presudnu ulogu.
 
Slazem se, malo mi je cudno to da tamo smeju da ih kljukaju koje cime ipak verujem da tamo vet inspekcije rade svoj posao itd ne verujem da bas moze sve tako kao sto bi kod nas moglo... Pa dobro, nije to tako strasno i Deki je imao slicne priraste znaci nije lagao :haha:
 
Nazad
Vrh