Đubrenje i prihrana jagoda

Upravo sam napravio gresku.Posto moja pumpa ne moze da gura vodu za celu povrsinu moram da pustam po dve vrste.e sada greska je u tome sto sam u dve vrste pustio duplo vise prehrane i vode nego sto sam planirao jer sam zaboravio da pustim sledece dve vrste.Na 1000 sadnica sam pustio 1500 litara vode i 2 kg kalijuma fitofert berry 14-8-30.Da li ce da izgori koren od tolike prehrane?Da li ce se pojaviti bilo kakve nus pojave hvala unapred.

U principu ti je to 2 gr po biljci neće im biti ništa :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može, ali nema potrebe. Ne može biljka to usvojiti odjednom i deo ćeš baciti. Kao kada bi pred tebe neko stavio pečenog vola i rekao - pojedi to u naredna 2-3 dana da se ne bi pokvarilo. Mnogo učinkovitije je da joj daš 2-3 puta po 0.5g. Više će usvojiti prihrane, a manje će te koštati.
 
Jel sme sa gvoždjem da se radi folijarno u cvetu.U pitanju su aminokiseline u organskom obliku i da li ce uticati na ukus jagode.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Može, ali nema potrebe. Ne može biljka to usvojiti odjednom i deo ćeš baciti. Kao kada bi pred tebe neko stavio pečenog vola i rekao - pojedi to u naredna 2-3 dana da se ne bi pokvarilo. Mnogo učinkovitije je da joj daš 2-3 puta po 0.5g. Više će usvojiti prihrane, a manje će te koštati.
Radasine koliko puta treba da se daje Yara Calcinit je li kada pocne cvetati do berbe ili nedeljno do berbe. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Ja pustam 10-5-39 solinure 1gr+24-10-10 solinure 0,5grama.Sve to umiksam i pustim kroz sistem pola sata.Pet min.voda 22 min.prihrana i 3 min.voda da se ispere sistem.Ako vidis da ti je zemlja suva pustaj dva puta nedeljno stim da prepolovis dozu.Folijarno idem kalcijum organo 30 nedeljno za cvrstinu plodova.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ja pustam 10-5-39 solinure 1gr+24-10-10 solinure 0,5grama.Sve to umiksam i pustim kroz sistem pola sata.Pet min.voda 22 min.prihrana i 3 min.voda da se ispere sistem.Ako vidis da ti je zemlja suva pustaj dva puta nedeljno stim da prepolovis dozu.Folijarno idem kalcijum organo 30 nedeljno za cvrstinu plodova.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
a kazi mi zasto guras azota jos? nem to potrebe plus od azota ti budu plodovi mekani. ja idem sa 10-5-26 2g pre berbe znaci 2puta po 1g nedeljno i dodajem 0.5g kristal K (kalium nitrat)
 
Tako mi pise u brosuri od atp- a o prihrani jagoda

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
Vidi sto se tice teorije ok. ali iz iskustva ne bi to nikada radio. na primer ja ni ne koristim 20:20:20. po meni je glupa formulacija. A ako gledas jagodu , jagoda ti je kaliofilna biljka. tako da treba vise kaliuma (i kalciuma) a ne azota. Ja ne kazem da ne treba nista azota ali po nekoj dozi. na primer ja kad posadim jagodu idem sa 15:30:15 a posle idem sa 24 :10 : 10 za lisnu masu. Ne vidim razloga zasto su ti oni preporucili da ides sa azotom po gotovo sada kad krece berba. I jos nesto. ako imas veliku lisnu masu tesko je i zastita teze ide berba vise imas problema sa grinjama tako da ne vidim pozitivnu stranu. Mada ok kako god ti znas. Ovako ja gledam pa svako proceni sebi kako odgovara :)
 
Azot se pušta da bi se usporilo zrenje. Tj da postepeno sazreva, a ne odjednom, pa da sazre i sitna jagoda.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Arnolde, na sav taj tvoj K, samo ti treba 3 dana preko 30 stepeni i sva jagoda će ti sazreti, i sitna i krupna. Azot pravi biljku bujnom, sa velikom lisnom masom. Bez lisne mase nema kvaliteta, a ni mase ploda. Kada se formiraju plodovi, ja pređem lagano sa 3x20 na 16:8:32. Jednom to, jednom kalcijum (u kom takođe ima azota). Čist kalijum veoma izbegavam.
 
Radasine da li bi sad trebalo pojacati broj prihrana na ovako suvo proleće tipa 2 do tri puta nedeljno po pola sata.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Najidealnije je što kraće, a što češće sa pomalo prihrane. I idealno bi bilo da je zemlja dobro drenirana. Visoki bankovi, propustljivo zemljište, to jagoda obožava. Čest tretman suvo/vlažno (da me neko ne shvati pogrešno), ne voli ona da leži u vodi nikako. Znači, bilo bi super (kada bi moglo u praksi), svaki dan po desetak minuta sa po 0.2 grama prihrane po živiću. Nikako jednom nedeljno po 2 sata i po 2 grama.
 
Hvala na na odgovoru a sto se tice cistog kalijuma ja sam prosle godine ga davao i vidi se razlika ove godine su mi jagode mnogo krupnije iako ga ne dajem a ova formulacija 1gram 10-5-39+0,5grama 24-10-10 mi se mnogo bolje pokazala stim da cu sad pustati cesce sa manje vode zasad mi je u basti nece mi biti tesko.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Evo slike prvih ubranih sorta Rumba nije posebno krupna po sebi najveci plodovi su oko 60 grama.
87aaad56dbb4a2af0a1920f226f4fcfa.jpg


Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala na na odgovoru a sto se tice cistog kalijuma ja sam prosle godine ga davao i vidi se razlika ove godine su mi jagode mnogo krupnije iako ga ne dajem a ova formulacija 1gram 10-5-39+0,5grama 24-10-10 mi se mnogo bolje pokazala stim da cu sad pustati cesce sa manje vode zasad mi je u basti nece mi biti tesko.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

Da li koristis venturi u prihrani ili direktno na usisno crevo radis programu?
 
Nazad
Vrh