Đubrenje i prihrana jagoda

Stojkovic.

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2017
Poruka
34
Danas sam prskala Signum,nije mi jasno da li treba da se ponovi prskanje ako padne kiša ili kad mu prodje karenca?

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
903
Prskaš kad ti je otvoreno otprilike10%cveta pa u punom cvetanju pa u precvetavanju.Nije dobro raditi sa istim preparatom treba svako prskanje promeniti preparat.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka

Stojkovic.

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2017
Poruka
34
Ok,koji bi onda preparat trebalo da uzmem za sledeći put?

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Branko dj

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2013
Poruka
144
Poz.Prskao sam danas jagode sa foliacon fe tj gvozdje ali kasno sam procitao da se ne prska u cvetu jagoda je vise od pola precvetala e sada pitanje ako neko zna sta ce se desiti cvetu koji jos nije zameto a prskan je sa gvozdjem

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
903
Meni danas kaže lik u hemoslaviji da ne bi smeo bor da se prska u cvetanju,a da gvožđe moze posto sam uzeo u obliku aminokiselina.

Arnold123

Član
Učlanjen(a)
11 Maj 2015
Poruka
173
Meni danas kaže lik u hemoslaviji da ne bi smeo bor da se prska u cvetanju,a da gvožđe moze posto sam uzeo u obliku aminokiselina.

Reci ti prvo njima da prvo zavrse skolu pa posle da daju savete. Koje bre gluposti druze moj. Evo samo da popijem pivo i idem da prskam aminokiselinama i dodajem bor. Bor treba da se prska u cvetanju i to ti sluzi za bolje oprasivanji odnosno za bolju oplodnju. Kad bi oni to prskali u decembru? Boze sacuvaj. A sto se tice gvozdja sigurno da nece smetati i ako prskas u cvetanju mada sam i ja jos prskao u pocetku cvetanja.

dinaedina

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Apr 2016
Poruka
21
Pop step Arnold je u pravu..bor i ide u cvatnji za bolju oplodnju i protiv kvrgavih plodova,da bi se plod lijepo formirao.

nebojsa

Moderator
Učlanjen(a)
11 Dec 2008
Poruka
2.694
Sa borom se mora krenuti pre cvetanja. Moze i u cvetanju, ali obavezno i pre cvetanja da bi biljka bila normalno snabdevena ovim elementom

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
903
Danas odradio folijarno sa Amino Ca aminokiseline sa 10%kalcijuma 3l po hektaru.Vidim ima po koja jagoda da se crveni.Ako bude lepo vreme berba bi trebala da pocne za 7 dana.

Branko dj

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2013
Poruka
144
Upravo sam napravio gresku.Posto moja pumpa ne moze da gura vodu za celu povrsinu moram da pustam po dve vrste.e sada greska je u tome sto sam u dve vrste pustio duplo vise prehrane i vode nego sto sam planirao jer sam zaboravio da pustim sledece dve vrste.Na 1000 sadnica sam pustio 1500 litara vode i 2 kg kalijuma fitofert berry 14-8-30.Da li ce da izgori koren od tolike prehrane?Da li ce se pojaviti bilo kakve nus pojave hvala unapred.

Vrh