Đubrenje i prihrana jagoda

@boomsyte
ima i u srbiji da se kupi takva oko 6500 hiljada womax marke
ynaci ti preporucujes tu tj da se dobro pokazala
 
PA ja sam iskreno prezadovoljan, pricam za jagodu, vec za voce ne verujem da moze ali za jagodu je extra, radnik ti je lepo okupa i ne razmisljas
 
Ljudi, akumulatorska od 16, sa kosova 50e, ako imas nekog dole direktno da ti uzem, mozes i jeftinije, ja sam uzeo 4komada i platim 2 klinca i prskaju sve jagode za dan, usteda je neopisiva, sa 600l okupali mi 3.5hektara jagoda, platis 4000klince a ustedis 40000 ma sredstvima

Evo kako izgledaju, http://prntscr.com/ez2tw1 imas potenciometar za jacinu mlaza, i baterija traje oko 30kanti
Pa kako štediš? Recimo, Signum ide po 1ha - 1.5kg, Switch 1kg, zar ne? Kakve veze ima onda potrošnja vode? Aktivne materije treba određenu količinu da dobije svaka biljka, koliko se ja razumem. Ako napraviš koncentraciju sredstva za 600-800l po ha, recimo, a utrošiš 200l/ha, stavio si manju dozu aktivne materije po jedinici mere, ili ja negde mašim poentu?

Druga stvar, ja prskam pod pritiskom 10bar, plus atomizer pravi jak vetar i pomera lisnu masu da bi se bolje nanelo sredstvo na svaki deo biljke, pa i onaj skroz unutra.
 
Sa čim se radi zastita cveta posle ovoga (ne)vremena? I jel zna neko do kada će ovo trajati,ja bas nesto ne verujem našim prognozama?

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Pa pravo da kažem,ja se ne razumem u sve to! Ovo je prvi put da se susrećem sa poljoprivredom! Zadnji put sam prskala sa Gilan 20 sl i Armada, još uvek ne mogu da pohvatam sve šta je za šta!

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Uglavnom mi u apoteci kažu sa cim bi trebala da tretiram,i ovde na forumu. Juče sam bila u apoteci i kupila Signum i ridomil gold,

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Ok to su inekticidi jagoda kad krene sa cvetanjem prska se sa fungicidima protiv truleži ploda.To su najbitnija prskanja.Sad je bitno zastititi cvet od truleźi(botritisa).Za to se koriste uglavnom Swich,Signum,Teldor,Pehar,a posto su ovo sad stresni uslovi za biljku bilo bi dobro pomesati ih sa nekim aminokiselonama da biljka se sto pre oporavi.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Za Ridomil ti je kasno dugacka karenca.On se pusta uglavnom kroz sistem na pocetku vegetacije ili folijarno.Moze i posle branja.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pa Ridomil mi je dao lik iz apoteke da pustim kroz sistem zajedno sa prihranom i da dodam amos i fobos,a signum da prskam.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Jeste 21 dan,samo što ja ne znam koliko im treba da sazri,neke su već procvetale,ovo je obična sorta ima je oko 90% posto ljudi u okolini Zenga!

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Ok ako ne stavljam Ridomil,jel dovoljan samo signum sa epin ekstra

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh