Đubrenje i prihrana jagoda

Danas sam prskala Signum,nije mi jasno da li treba da se ponovi prskanje ako padne kiša ili kad mu prodje karenca?

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Prskaš kad ti je otvoreno otprilike10%cveta pa u punom cvetanju pa u precvetavanju.Nije dobro raditi sa istim preparatom treba svako prskanje promeniti preparat.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ok,koji bi onda preparat trebalo da uzmem za sledeći put?

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Poz.Prskao sam danas jagode sa foliacon fe tj gvozdje ali kasno sam procitao da se ne prska u cvetu jagoda je vise od pola precvetala e sada pitanje ako neko zna sta ce se desiti cvetu koji jos nije zameto a prskan je sa gvozdjem
 
Meni danas kaže lik u hemoslaviji da ne bi smeo bor da se prska u cvetanju,a da gvožđe moze posto sam uzeo u obliku aminokiselina.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Meni danas kaže lik u hemoslaviji da ne bi smeo bor da se prska u cvetanju,a da gvožđe moze posto sam uzeo u obliku aminokiselina.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
Reci ti prvo njima da prvo zavrse skolu pa posle da daju savete. Koje bre gluposti druze moj. Evo samo da popijem pivo i idem da prskam aminokiselinama i dodajem bor. Bor treba da se prska u cvetanju i to ti sluzi za bolje oprasivanji odnosno za bolju oplodnju. Kad bi oni to prskali u decembru? Boze sacuvaj. A sto se tice gvozdja sigurno da nece smetati i ako prskas u cvetanju mada sam i ja jos prskao u pocetku cvetanja.
 
Pop step Arnold je u pravu..bor i ide u cvatnji za bolju oplodnju i protiv kvrgavih plodova,da bi se plod lijepo formirao.
 
Sa borom se mora krenuti pre cvetanja. Moze i u cvetanju, ali obavezno i pre cvetanja da bi biljka bila normalno snabdevena ovim elementom

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Danas odradio folijarno sa Amino Ca aminokiseline sa 10%kalcijuma 3l po hektaru.Vidim ima po koja jagoda da se crveni.Ako bude lepo vreme berba bi trebala da pocne za 7 dana.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Upravo sam napravio gresku.Posto moja pumpa ne moze da gura vodu za celu povrsinu moram da pustam po dve vrste.e sada greska je u tome sto sam u dve vrste pustio duplo vise prehrane i vode nego sto sam planirao jer sam zaboravio da pustim sledece dve vrste.Na 1000 sadnica sam pustio 1500 litara vode i 2 kg kalijuma fitofert berry 14-8-30.Da li ce da izgori koren od tolike prehrane?Da li ce se pojaviti bilo kakve nus pojave hvala unapred.
 
Nazad
Vrh