Četinari

Zdravo svima, nigde ne mogu naći ni video niti bilo koje uputstvo o razmnožavanju četinara, kako uzeti iz šišarke seme i gde ono stoji u šišarci? Hvala
 
Skoro sam uzeo iza rasadnika Tuje smaragd, nekih 1m 1,2m.posle 2 nedelje primetio sam da se skoro svakom grancice na vrhu suše. Zalivano redovno, zvao sam ovog lika, on kaze da poprskam nekim insekticidom. Sad da li je do bubica ili nesto srugo? Poprskao sam Nurellom a za nedelju dana sa Actarom.
 
Drugari, izvadio bih nekoliko mladih jela i borova iz obližnje šume i presadio ih u svoje dvorište. Kada i kako da sprovedem ovaj postupak(koju veličinu drveta da biram, koliki busen da bude) i kolika je mogućnost da se prime? Pitam jer ne bih da uništim biljke ako ih neuspešno presadim.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja sam u junu prosle godine isao kod dede na Medvednik planinu i izvadio sam nekoliko divljih tuja, birao sam sto manje, posto je tu sam kamen nema zemlje nikako izvadio sam ih samo sa zilama i primile su mi se sve uz redovno zalivanje.
Sada mislim da bi moralo da se primi sigurno

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Свако стабло може да се премести из једне средине у другу ако је то технички могуће.
Када се одабере пожељно стабло приступа се вађењу.
Поступак је следећи:За пречнике стабла до 6 см опкопа се око стабла да се добије бусен око 50 см у пречнику.Бусен се извади из тла увије у јутену тканину увеже и транспортује с пажњом да се не оштете гране.
За стабла пречника 8-10 см пожељно је да је пречник бусена око 60 см.
Садна јама треба да буде најмање 2 броја шира и да дно јаме буде нађубрено.
Када се стабло постави у садну јаму и изнивелише залије се са пар литара воде и затрпа, мало утаба, и подупре да се садница не извали.
Спољна температура не би смела да буде у минусу.
 
Zna li neko neki rasadnik u okolini NS ,Kaca,Temerina koji drzi sadnice tuje ? Uzeo bih neki veci broj manjih sadnica da posadim uz zicu do komsija
 
Nazad
Vrh