Čestitke za ponove.

Не са три бразде ору и точком нови Штајер стигао им летос неки модел 75кс али може да се ваљда чипује до 110кс.
Хвала на позиву радо би дошао али сам 2 недеље ван игре.
Ocigledno zemlja je presudna kada sa toliko ks oru sa tri brazde. Da ima opcija 30 cm zahvata i ja bi probao tri brazde, ali deo atara je veoma težak, pa ce ici sa dce brazde sve.
Biće dana, samo da se ti oporaviš.
 
Nema potrebe knapovati. Bolje da je traktor rasterecen. Potrosices litru goriva vise po jutru ali zato kada ti treba dodatna snaga (trag kombajna, prikolice po mokrom, ovratine) imas na raspolaganju.
Apsolutno sam istog stava. Samo sam mislio da točak moze biti na plugu kada se greda odsrafi, ali nema veze, oraću bez točka.
 
Dodatna snaga se dobija brzinom manje, prednost dvobraznog pluga sa traktorom od 70-80KS je sto mozes orati u losim uslovima

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Dobija se dodatna snaga brzinom manje, ali mnogo zavisi i od zemlje. U mojoj najtežoj njivi rus je orao 4,5 km/h, nema sporije brzine za oranje, i opet jedne godine negde je moralo da se malo poplići plug, inače sva 4 okreću u mestu.
Traktor 82 ks, plug dvobrazni 757.
 
Nema potrebe knapovati. Bolje da je traktor rasterecen. Potrosices litru goriva vise po jutru ali zato kada ti treba dodatna snaga (trag kombajna, prikolice po mokrom, ovratine) imas na raspolaganju.
Tako je.
Uvek je bolje kad traktor radi na nekom optimumu nego maksimumu. Cim moras da vozis sporo, a za mene je sporo ispod 8 km/h, znaci da traktoru nije bas lako.
Ipak vise volim da cuvam masinu pa makar potrosio i 300 l goriva vise godisnje.
 
Niko ne govori o tome da nije bitna potrosnja na ovu skupocu, vec da 2-3% ako i potrosi vise nije strasno. Strasno je kad moras da radis menjac i motor zbog lose upotrebe.
 
Apsolutno sam istog stava. Samo sam mislio da točak moze biti na plugu kada se greda odsrafi, ali nema veze, oraću bez točka.
А што не видите па не направите ту где се шрафи трећа глава да се точак причврсти. Ако нисте сами вични ваљда има неки добар машин бравар то да одради да направи нови носач.
 
Apsolutno sam istog stava. Samo sam mislio da točak moze biti na plugu kada se greda odsrafi, ali nema veze, oraću bez točka.
Aco čestitam na izboru pluga i mislim da ništa više netreba reći a što se tiče skidanja treće glave zar nije bolje da skineš samo glave i predpližnike a greda nek ostane zbog točka, mislim da će ti točak koristiti ako postoji ta solucija.
 
Aco čestitam na izboru pluga i mislim da ništa više netreba reći a što se tiče skidanja treće glave zar nije bolje da skineš samo glave i predpližnike a greda nek ostane zbog točka, mislim da će ti točak koristiti ako postoji ta solucija.
Postoji ali mene lično iritira da strči deo grede. Mislio sam da ce se točak šrafiti da krajni deo grede kao na nekim polovnin plugovima dvobraznim, što sam sretao.
Za sada je plan da odšrafim celu gredu sa glavom i točkom. Ako oranje ne bude dobro bez tocka onda ću vratiti gredu sa točkom a skinuti treću glavu i pretplužnjake.
 
Nema potrebe da se sekiraš radi točka, na dvobrazdnom plugu nije neophodan, samo ako je fina hidraulika dobra. A i više težine ćeš prenijeti na traktor, smanjiti proklizavanje.
I čestitke na kupovini!😀
 
Planiraš veći traktor?
I ovaj je više nego dovoljan.
Ali moguće je, na prvom mestu sin bi da traktor ima pomoćno sedište, kao kod maxuma. Ovo je sa plugom je da se ne kajem kasnije, ako se kupi malo veći traktor.
Gogo hvala na svim savetima i čestitkama. I ja očekujem da moze bez točka, vidimi da član bojčetić he tako zapoceo oranje.
 
Nema veze, ipak je to noviji traktor. Kod mene na Zetoru je bila obična hidraulika, s njime sam i najviše plugova promijenio, svi bez točka, i radilo je savršeno, stalno se čulo kako hidraulika regulira kod naginjanja traktora u bilo kojem smjeru, i dubina nije varirala.
 
Nazad
Vrh