Čestitke za ponove.

@MOMOSARIC Jeb.. ih zargoni,Engleski je mnogo komplikovaniji nego sto mi ucimo po skolama.Npr Buy 70bu bean dirt ,to Buy meni licno ne znaci ni tipa kupujem ili kupio ,jer logicnije je koristiti ili Buying ili Bought.Ili je mozda Buy skracenica od Buying ,neki oglas ....
 
Imamo i mi raznih zargona :) . Evo i na ovom forumu kolko oces . Cesto se to neprimjecuje dok ti ne kaze neko sa strane . Evo npr vi tamo u Srbiji imate jednu specificnost govora za koju kladim se malo ko zna . Neznam jel to zargon , prije neki nacin izrazavanja . Meni zanimljvo kad se nekad obrati paznja , al kontam , ima i ovde ali dosta manje. Radi se o tome da govorite , kako da se izrazim natraske , kontra :haha:
Žargon je element književnog jezika a u Engleskom jeziku je baš rasprostranjen pa gotovo svaka reč ima više značenja koja nemaju veze jedno sa drugim.
 
@MOMOSARIC Jeb.. ih zargoni,Engleski je mnogo komplikovaniji nego sto mi ucimo po skolama.Npr Buy 70bu bean dirt ,to Buy meni licno ne znaci ni tipa kupujem ili kupio ,jer logicnije je koristiti ili Buying ili Bought.Ili je mozda Buy skracenica od Buying ,neki oglas ....
Skracuju radi kucanja , a mozda sam i ja masio , nego kao primjer , mozda bi rekli bought
 
Onda su neki trebali upisati književnost a ne biti seljaci.
Koda je to bitno sve se to složi.
 
Ima svega to stoji.Mnogi se vade na pisanje preko telefona pa je to jedan od razloga za gramatičke greške.Ubacili u androide korektore koji izvrću reči. 😂
 
Tako je . Ja nisam sad mislio na to da neko kaze nepravilno , nego cesta upotreba natraske govora , to je ovde svojstveno . Neznam dal me razumijete ?
Evo npr , u zadnjim postovima .
Neko je rekao kolegi NA , zato ces ti imati penziju 100 000 , a on kaze , bas cu imati tolku penziju , a u stvari misli , necu imati toliku penziju i slicno ,..
Kolega samo primjer , slucajno.
To sludi mnoge strance , nista im nije jasno.
 
Ma nemislim bas na tipicni sarkazam , tesko je objasniti , al pomalo cu . Kazemo cesto ono sto ne mislimo ,npr , cesto se kaze , sad kad prestane kisa nece vise padati do zime , ..? A ovamo sije kukuruz ? Pa da tako misli zapravo niko nebi bio lud da posije kukuruz i slicno .
Kao da se trudimo da recenica nebude previse jednostavna i ocekivana jer onda nece biti dovoljno pametno , tako nesto .
 
Da li se ona okrece tj. lomi oko te bolcne iza pumpe? Ako je tako onda joj bas treba puno mesta za okretanje.
Da li se ona okrece tj. lomi oko te bolcne iza pumpe? Ako je tako onda joj bas treba puno mesta za okretanje.
Coci to je tipična y ruda koja služi da prskalica prilikom okretanja traktora prati tragove traktora. Naprimer pri prskanju pšenice bez y rude pogazilo bi se duplo više.
 
Meni se cini da je kod Agromehanike ta Y ruda drugacije resena. Ovde na slici je pumpa ispred i dosta je ta ruda dugacka.
 
Neko je rekao kolegi NA , zato ces ti imati penziju 100 000 , a on kaze , bas cu imati tolku penziju , a u stvari misli , necu imati toliku penziju i slicno ,..
Kolega samo primjer , slucajno.
To sludi mnoge strance , nista im nije jasno.
To me je*** u srednjoj kad sam pitao profesora da mi prevede znacenje reci štanicla, daća i još neki naši nazivi. Ili prdnuti u čabar ... ajd prevedi.
 
Moguće. TE="coci064, post: 1601662, member: 21308"]
Meni se cini da je kod Agromehanike ta Y ruda drugacije resena. Ovde na slici je pumpa ispred i dosta je ta ruda dugacka.
[/QUOTE]
Moguće, nisam merio .
 
Nazad
Vrh