Čestitke za ponove.

Desio se danas tokom transporta jedan peh.
Stizemo mi coveka koji nam je prevozio spremac,on parkiran pored puta i nesto petlja oko spremaca. Ja mu prilazim a on zapenio i vice "sad cu da se vratim u Fop da ih podavim ko pilice".
Ladno nisu stegli jedan rotor i to onaj na krilu i to gore. Svaka mu cast pa je video na retrovizoru dase rotor previse ljulja. Skinuli smo srafove sa donjeg rotora da pricvrstimo ovaj.
Da je jos malo vozio rotor bi se odvalio i neko bi nastradao.
Moram pre pustanja u rad sve jedan sraf da proverim
 
Na žalost moraš sve proveriti. Jedino mi je Amazone sejalica od priključaka bila u takvom stanju da nije bilo jednog popuštenog šrafa na njoj. Svemu ostalome je trebalo posvetiti jedno prepodne zatezanja i podešavanja. Pregledaj Milovane i raspored s opruga pre nego budeš počeo da radiš sa njim.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Tako je i nama sve bilo slabo ili nikako zategnuto. Na S oprugama omanemo jedan vrh, nismo proverili. Naravno izgubili smo ga. Ulja u crevima nije bilo nimalo. Izvučem klinove i polako ručicom probam da spustim krila a ona, baaaam! Sreća pa smo ga na zemlji otvarali.....
 
Ovde otvora ne normalno sporo,vrv su stavili prigusnicu zbog tog otkljucavanja. Moracu da skinem spojke i malo da busnem tu rupicu.
Sto se tice rasporeda S opruga,sve deluje ok,jedino iza tocka dodje nesto pregusto i mislim da ako tako ostane da ce gusiti gde ima malo vise vlage i slame.
A one tacke na ramu ne verujem da ima
 
I kod mene na consumu dotezao sam s opruge, a sam raspored je loš. Ja ću kupiti još neku oprugu da pojacam, mislim da je 34 na 3.6 m malo.
Milovane da te dobro služi. Jel si zbog rada se odlučio na ovaj rotor ili zbog potencijalnih gubitaka žica. Mene to nervira, stalno neka žica pofali, a prekontrolišem pre nego što krene u rad s proleća. Mada su moji rotori malo i lošiji, ali to ide. Nadam se da su flah rotori kod consuma bolji.
 
Ma ima da ga vuče domaćinski, kolega ga vuče sa 1221.2 bez problema a isto se pitao da mu nebude teško, jedino kad ga vučeš u zemlji izbegavaj savijanja i skretanja, nego da li su nešto menjali povodom ležajeva na rotorima ili je stari sistem oni presovani ležaji.?
Ma klasicni lezaj,samo dodje ona metalna plocica preko njega,na koju je zasrafljena mazalica i na lezaj dodju dve gume. To resenje mu se uopste ne svidja,mada kad sam kupio pre 4 godine polovan spremac od 5m,morao sve rotore da menjam i stavio bas takve lazaje i do danas nije crkao ni jedan. Podmazem 2-3 puta u toku sezone.
 
I kod mene na consumu dotezao sam s opruge, a sam raspored je loš. Ja ću kupiti još neku oprugu da pojacam, mislim da je 34 na 3.6 m malo.
Milovane da te dobro služi. Jel si zbog rada se odlučio na ovaj rotor ili zbog potencijalnih gubitaka žica. Mene to nervira, stalno neka žica pofali, a prekontrolišem pre nego što krene u rad s proleća. Mada su moji rotori malo i lošiji, ali to ide. Nadam se da su flah rotori kod consuma bolji.
Pa najvise zbog gubitka zica,na starom spremacu svi novi rotori kupljeni u Mbv-u i prve godine poceli da ispadaju,a nikad nisam namotao a da nisam digao spremac. Na kraju sam zavario sve zice,sad ne ispadaju ali hoce po koja da puca,izgubile su elasticnost zbog varenja. Pricao sam sa ljudima koji imaju flah rotore,do duse ne na Fopu,nego na Consumu i Satexu i kazu da bolje ravna zemlju flah.
A i ja sam imao na Tupanjcevoj drljaci i stvarno dobro radi.
 
Kod mene na Consumu pola opruga nije bilo stegnuto. Posle 4-5kj sve se ispomeralo pa sam na njivi zatezao i stelovao raspored. Posle 10kj je ispala jedna bolcna sto drzi valjak srecom saml jedna strana, druga nije pa nisam izgubio valjak. Posle toga dosao kuci i sve isproveravao.
Sa Tupanjac spartacem najmanje gluposti bilo. Sve zategnuto odlicno jedino jedna baterija smaknuta za 5cm. Cak i podmazani vodeci tockovi.
 
Ja na drljaci nisam imao nikakvih problema,sve je bilo stegnuto. A ovde na spremacu katastrofa,ni do kuce nije stigao i vec problem. Mogu da zamislim kad krenem da ga dotezem sta me sve ceka.
 
Nazad
Vrh