Čestitke za ponove.

Svidja mi se što su povećali razmak izmedju valjaka. Kod mene na starom tipu je manja razmak.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
@mims
Sve čestitke za novu mašinu.🍻
Dve daske prva da ravna a druga da gladi iza s-opruga,i ovo štelovanje valjaka mi se jako svida da se posebno šteluje visina i posebno pritisak da li vise na predni ili zadnji valjak ili da podjednako oba sabijaju 👌
 
Čestitam mims da te dobro služi :ppozdrav:, moja neka zapažanja, osnovicu su mogli malo širu napraviti (sem ako nije po želji) a krila uža (bio bi jači) pošto će to verovatno i radnici voziti pa može lako da ga malo okreću ili ukoso izlaze na kraju njive a to baš nije dobro za ovaj spremač (nije ni za jedan).Po meni su ga trebali ravnomerno raspodeliti u četiri sekcije ( srednji deo pola širine setvospremača sa dvodelnim rotorima nezavisnim zbog kopiranja i po četvrtina krila i bio bi jači i ramski i na rotorima a nebi puno narušio transportni položaj). Ovo je moje zapažanje a nemora biti tako, i uzeo si dobru širinu za hatata.
 
Те опруге на дасци су јако лоше решење имао сам такав спремач додуше мањи али видим да је остало исто.Морао сам да подигнем даску али онда се губи њена улога,док кад спустим како би требало да даска ради те опруге су преслабе и раскаче се.Ако се ставе јаче онда даска постаје крута земља се набија и гура је јер не живи и опет се губи смисао рада са њом, иначе честитке на куповини:ppozdrav:
 
Nisam tražio ništa posebno za sekcije. Radnici ga neće vozati, barem ne ove godine.

A ovo za opruge ću videti kako će ići pa javljam.
 
Jedan moj kolega je na svom consum setvospremaču imao istu situaciju kao ratatatui. Onda je on pomerio položaj spoja daske sa nosačem po visini (mesto oko kog daska rotira) i mnogo bolje se ponaša daska. Nisam zagledao baš detaljno šta je radio ali mogu da se raspitam.
 
Cestitke Mims , ima samo da pegla kod tebe. Pravi izbor spram traktora i spram zemljista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh