Ćurke i način njihovog držanja

@sarbanac

Postoji "Beltsvilska" curka, tezina uredjenog curana u punoj zrelosti je oko 7 kg. Dobijena u istrazivackom centru Beltsvildeu (SAD) duzim odgajivackim radom i ukrstanjem razlicitih rasa curaka (medju kojima su bronzasta i bela holandska), pri cemu se tezilo za dobijanje ranostasne curke male tezine, pogodne za porodicnu upotrebu. Zato se tezina ove rase krece izmedju 5-7 kg, sto je narocito pogodno za proizvodnju curaka brojlera ili tzv. malih pecenica. U poslednje vreme sve se vise siri i u SAD i Evr. zemljama. Problem je sto kod nas je trenutno jako tesko doci do njihovih curica.
 
Kod nas u Sapcu su ove godine po prvi put prodavali odvojeno curke od curana. Tako sam ja kupila samo curane, oni su kostali po komadu 595 din,a curke su se prodavale po 495 din komad.
 
Curani su naravno mnogo veci,curke opet ukusnije.Ko sta voli nek izvoli.Cinjenica je da se na vecim farmama,a pozeljno je i u domacinstvu odvoje polovi,da se ne bi gazili.To moze prouzrokovati veliku stetu.Mnogi u kuci nemaju te uslove,te je super stvar,sto ih odvajaju prilikom same prodaje.Na zalost desi se i tu da pogrese i da bude kopuna ili suprotnog pola.
 
Ovo moje sto reko Palma nezna se sta je ,ono je neodredjenog pola , mada vise vuce na zensko , uopste se ne sepuri. Ma ono bi dobro bilo za pozadinca.:haha:
 
Poslednja izmena:
Upravu si ,malo smo preterali:osmeh:. Ovo su nama samo drage zivotinje.Prvi put sam ih kupila ove godine i vrlo sam zadovoljna.Kad ih pustimo ja i muz da malo prosetaju , one se uvek vrte tu oko nas,ako mi krenemo oni onako rasepureni idu za nama.Ako nam cuju glas odmah se oglasavaju svojim. Oni su postali nasi ljubimci. Ranije sam drzala domace ali su curani znali da jure decu:sjasi: pa smo ih prodali.
 
Lepe su to zivotinje.Ne bas preterano pametne:haha:al ipak drage.Nemoj se samo preterano vezivati za njih,da ne bi zamrzivac ostao prazan.:haha:
 
Da upravu si ,ja sam ih nabavila zbog poboljsanja na dijetalnoj ishrani moga muza. Pre izvesnog vremena imao je neke zdravstvene probleme, od cega su mu ostale i male posledice. Uzela sam curke zato sto je njihovo meso zdravije od ostalih vrsta mesa.
 
Izuzetno je zdrava i ima minimum holesterola.Izbacuj samo kozuru,ona je opasna.Curece meso je malo suvlje,a ja sam pisao u temi klanja,kako se to moze nadoknaditi.da se drzi u snegu ili ladnoj vodi,pa tek onda suri.Provereno,meso bude socnije.
 
Nazad
Vrh