Ćurke i način njihovog držanja

E

Edin

Guest
Dobro brate.

T

testeras

Guest
Zdravo svima.Javljam se po prvi put , jer sam od skoro član.
Uzgojem ćuraka sam počeo da se bavim pre otprilike 3-4 godine , i do sada nisam imao većih problema.Međutim prilikom nabavke svake ture za uzgoj javlja mi se isti problem.Nikako ne mogu da provalim kod mladih ćuraka(starost 5-6 nedelja) koji su ćurani , a koje su ćurke.Ukoliko neko može da mi pomogne i da neki savet neka se javi.
Unapred zahvalan.

ivanhoe

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2008
Poruka
1.211
Dobro nam dosao :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
To ti je bar jednostavno.
Das im da jedu,Oni koji su pojeli su curani, a one koje su pojele su curke. :haha: :haha: :haha:
Na vrhu analnog otvora su im polni organi,grupisi po slicnosti.
Razlika je manja no u malih kunica ::lose::

Učlanjen(a)
8 Feb 2009
Poruka
32
Drzim curke vec 6 god,uglavnom 6-7 kom.dva prodam,vratim ulozene pare i resto ostavljam za sebe!!!nesto u zamrzivac nesto susim!Uglavnom susim belo meso,u pocetku sam susio batak i karabatak ali su jako zilavi.curani su dostizali od 20 do 24 a curke nikad preko 14kg.koristio sam peletiranu hranu jabucki koncentrat i sitno sekao blitve(vrlo rado je jedu)!!!!!!

M

Milivoje

Guest
Yanima me koliko hrane ide ya kg prirasta curke i koja se hrana daje posto sada tek pocinjem da gajim

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
7.987
Kakve si ćurke nabavio, koje rase i koliko su stare. Za hranu, to bi trebao da pitaš proizvođače ili njihove zastupnike.

Učlanjen(a)
8 Feb 2009
Poruka
32
Milivoje koliko si placao curice i da li su jednodnevni i tronedeljni?
a sto se tice prirasta ide 4-5kg hrane za kilogram prirasta!!!!

sasha

Član
Učlanjen(a)
14 Maj 2009
Poruka
85
da li je bolje uzeti jednonedeljne ili tronedeljne curice i moze li ko pojasniti sta je to bobanje

ivanhoe

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2008
Poruka
1.211
Upravo tako ni ja nisam znao domaci izraz,a Madjarski nehtedoh pisati.
Sto su veci manja opasnost na uginjavanje i da ces imati curane :udri: ::novac:: ::lose::

sasha

Član
Učlanjen(a)
14 Maj 2009
Poruka
85
hvala ivanhoe ovo za bobanje stvarno nisam znao a za starost sam pretpostavljao da ima neka caka samo sto nisam znao koja jos jedamput hvala i kad god se vidimo imas :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

simoni

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Maj 2009
Poruka
16
Meni su 14. maja stigle ćurke od 4 nedelje osam komada i bogu hvala lepo napreduju. Dao sam im da pojedu džak od 10 kila koncetrat Ću1 pa tek posle prešao na dvojku. Za ovih 10-11 dana su duplo teži a pojeli po glavi oko 1,6kg hrane što je po meni za ovaj uzrast zadovoljavajuće. Ovo je četvrta godina od kad ih držim a prvi put hranim sa proizvodima Vetazavod SU.

simoni

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Maj 2009
Poruka
16
I stavio sam sodabikarbone da lakše svare.

Za ćurane ne znam, nisam ih šacovao otpozadi :osmeh:

Zezam se. Dva već sada odskaču po veličini i mislim da su oni a ne one.

simoni

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Maj 2009
Poruka
16
U pravu si. Priznajem. Ali, dosad mi baš uvek tih 2-3 većih od 8 komada ispali ćurani. Uvek imam osam komada pošto ih držim za celu familiju.
Od toga 3 moja i molim boga da bude bar 2 ćurana jer je to moj bonus što ih hranim.(naravno troškove delimo)

Z

zorica

Guest
Drago mi je sto postoji ovakva tema. :cao: Pocetnik sam u uzgoju ćurića i interesuje me da li se smiju hraniti otpadom hrane koju ljudi jedu? Jos su mali, imaju oko kg, a ne znam koliko su stari, jer sam ih kupila ne pitajući za starost. Hranim ih koncentratom i u zadnje vrijeme otpadom, ali su dobili proljev. Zabrinuta sam, pa vas molim da mi uskoro odgovorite. :sta:

Z

zorica

Guest
ovo je izgleda neki zabavni forum, a ja se ponadala da ce mi neko dati ozbiljan savjet :(

Vrh