Ćurke i način njihovog držanja

pa jednu vama, jednu njima, i sve tako............ :D Nisam cuo da se daje tritikal curkama, ali probaj sto da ne.Ma bilo je mozda i vise strana o ovsu, malo, malo pa ga neko spomene, kao ti sad npr. ::prica::
P.S. nego mozes i neku slicicu da stavis da vidimo mi te tvoje turkys.. ::namigivanje::
 
Da... Secam se.. Koliko se secam , clan rzbrzotrz, Ti je sugerisao (a i ja se slazem) da monolitna ishrana nije bas naj podesnija za ishranu...
Ali, iskustva su razlicita svih nas, a forum za to i sluzi, da se razmenjuju iskustva, zar ne? :ppozdrav:
 
::svaka cast::......naravno, svako mozhe svoje iskustvo da podeli sa drugima....a hoce ili nece biti usvojeno?...pa to je do svakog od nas!
Nama uspeva da othranimo curke ovsom vec godinama....eto ove god im maaalo filujem ishranu....ali ovas je osnova! Cim budem mogla stavicu koju fotku. A meso nikad nisam nosila na analizu pa ne znam ima ili nema odstupanja od nekog standarda (ako ga uposthte ima-standarda) shto se tiche kvalitata i ,,sastava,,?!
Moj standard su moja deca....kad kazhu mama ovo je super a supa je bogovska!....ne treba mi nishta vishe! :ppozdrav:
 
Slazem se sa Vama u pogledu objektivnosti ishrane curaka u tovu..Mada, ako se uzme u obzir da deca najvise vole pastete i virsle (a svi mi znamo od cega se prave..)onda ona i nisu toliko merodavna da daju sud o kvalitetu mesa, zar ne? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
ja se ne slazem u potpunosti.... :nono: Ali ako su te virsle i pastete napravljene od curetine, onda :sta: :sta: :sta:
P.S.mala informacija, u Nisu jedna baba malo pre prodavala curke na pijaci po 440din.stare 4meseca kilaza 15-18kg.hteo da uzmeme jednu, ali nesto mi mnogo pospane bile, pa reko da nije neka boljka, ili ih mozda sunce u glavu ubilo :spavam: ::sramota::
 
Da, da zive, pa kazem ti , nesto mi pospane bile mnogo :spavam: (mozda ih rano probudili) ::namigivanje:: kako ti se cini cena, meni super, to znaci da ce da bude jos veca, tamo za neki mesec.... :cool:
 
Karalic je napisao(la):
Slazem se sa Vama u pogledu objektivnosti ishrane curaka u tovu..Mada, ako se uzme u obzir da deca najvise vole pastete i virsle (a svi mi znamo od cega se prave..)onda ona i nisu toliko merodavna da daju sud o kvalitetu mesa, zar ne? :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

malo skrenusmo sa teme....ali nema veze...

Ja sam moje uspela da iztreniram tako da indusrijkse preradjevine jedu u najmanjoj mogucoj meri....ali slazhem se da danashnje generacije ne znaju shta je kvalitetan proizvod!A kako i bi uz ovu silnu propagandu i megamarkete?! :sta: ::lose::
Nama je curetina osnova mesne ishrane uz ostalo zhivinsko, minimum crvenog mesa i dooosta ribe! Svinjsko se koristi samo za rostilj i kao domace preradjevine-meso nece ni da okuse! Pa zato kazhem da su moji klinci meni merodavni!
Probali smo i curetinu koju donose iz Madjarske....znachi ni blizu!
U svakom sluchaju shto pirodnije - to bolje! :cao:
 
jovanips je napisao(la):
Da, da zive, pa kazem ti , nesto mi pospane bile mnogo :spavam: (mozda ih rano probudili) ::namigivanje:: kako ti se cini cena, meni super, to znaci da ce da bude jos veca, tamo za neki mesec.... :cool:
Po logici stvari, ako je ziva mera 440 din. Onda je realno da je ocisceno 550-600 dinara, sto je do sada apsolutni rekord u ceni curetine.. Na jesen moze da bude samo vise.. Moze se ocekivati nerealan ekonomski scenario, a to je da nam sve bude iz uvoza.. Naravno , kad to kazem mislim na ostale vrste mesa koje su kurentne na trzistu, a za curetinu nema zime, jer bez obzira sto je Madjarska po kurentnosti daleko ispred nase ekonomije, zbog malih kolicina koje se trose na nasem trzistu, uvoznicki lobi nema interesnu sferu da uvozi curetinu u malim kolicinama, te smo samim tim mi ostali , mali proizvodjaci ( proizvodnja do 50 komada u dve, tri ture) zasticeni od istih.. Jer, sa nasim proizvodima mi potpuno zadovoljavamo potrebe na trzistu :ppozdrav:
agika 2 je napisao(la):
Ja sam moje uspela da iztreniram tako da indusrijkse preradjevine jedu u najmanjoj mogucoj meri....ali slazhem se da danashnje generacije ne znaju shta je kvalitetan proizvod!A kako i bi uz ovu silnu propagandu i megamarkete?! :sta: ::lose::
Nama je curetina osnova mesne ishrane uz ostalo zhivinsko, minimum crvenog mesa i dooosta ribe! Svinjsko se koristi samo za rostilj i kao domace preradjevine-meso nece ni da okuse! Pa zato kazhem da su moji klinci meni merodavni!
Probali smo i curetinu koju donose iz Madjarske....znachi ni blizu!
U svakom sluchaju shto pirodnije - to bolje! :cao:
Zalosno je to da nam je dosta dece podlozno raznim bolestima usled neadekvatne ishrane , a sve to usled brzog zivota, agresivne reklame sa TV-a,siromastva :zli:
 
Kad se već skrenulo sa teme evo i jedan prilog sa moje strane - ja ga nisam izmislio već
dobio od drugih "sagovornika".

"Obratite pažnju na nalepnicu
ispod cene viršli
ili kako genetski modifikovana hrana
neprimetno ulazi u naše živote
Како се користе светске организација при УН за доношење по човечанство штетних прописа
Стиже нам Codex Alimentarius
Како би мултинационалне компаније остваривале велике профите и биле фаворизоване на светском
тржишту обарају се све досадашње контролне норме у области производње хране, адитива и осталих
додатака храни. Али да би се угушила конкуренција доноси се и велики сет прописи који ће ових дана у
Србију донети монструозни Codex Alimentarius
Вероватно већина нас није чула за Codex Alimentarius, зар не? Ако нисте чули за њега,
то значи да је елита постигла свој циљ, јер им управо то највише одговара. Када бисте
знали шта је Codex, њихов опстанак би био угрожен. Управо то желимо постићи овим
блогом, јер Codex долази. Биће стављен у употребу 31. децембра ове године. Можда
вам у овом тренутку то ништа не значи, али пошто вам сад образложим у чему се Codex
састоји, биће вам јасно. Ако после тога почнете да размишљате о њему, мој циљ је
постигнут.
Шта је заправо Codex?
Codex Alimentarius је скуп правила за регулацију пољопривреде и потпуну контролу
хране од семена до коначног производа. Покушаћу на што једноставнији начин написати
шта значи његова примјена:
· Под Codex-ом више није потребно обележавати животиње које су генетски
модификоване, што је до сада било обавезно. На тај начин ће се животиње укрштати и
тиме ће се уништити природни потенцијал постојећих раса, што је и циљ Codex-а.
· Сво поврће и семе ће бити изложено зрачењу. Тренутно се то ради само код
семења и поврћа које је дуго у транспорту, како би остало свеже што дуже. Под Codex-
ом ће то бити обавезно за сво поврће, семе, животиње и месо.
· Увођењем Codex-а ће све животиње, које се узгајају за храну или млеко, морати да
добију Monsanto хормон раста и Monsanto антибиотике. Иначе, компанија Monsanto
је највећи произвођач генетски модификованих животиња на Свету. Врло подла, једна
од најподлијих компанија на Свету.
Људи ће обољевати због употребе генетски модификоване хране.
Када се догоди ту ускаче фармација, која ће им нудити помоћ у облику својих лекова.
Готово сви природни лекови ће бити забрањени и означени као опасни, а
дозвољени ће бити само фармацеутски производи. Па нека ми неко каже да је
хемија здравија од природних производа, како хране тако лекова. Природни лекови су
конкуренција фармацији, па их зато желе укинути. Витамински додаци ће моћи да се
добију само на рецепт. Codex у основи спречава и укида природно органско ратарство"
.
 
rzbrzotrz koliko nedelja ukupno treba da se gaje curke da bi dostigle neku kilazu od 25 kg....
 
Jel ja ovde dobro citam? Kakve su vam to cene 440, 550 itd? Eno vam u "Koki" ociscene curke za 300din./kg.
 
chickenlover je napisao(la):
Jel ja ovde dobro citam? Kakve su vam to cene 440, 550 itd? Eno vam u "Koki" ociscene curke za 300din./kg.
ma sta bre 300din.dodji u Nis da vidis koliko su, nema ispod 500, a pilici 170din.dok su kod tebe 220, ili neznam ja vec kolko si rekla sinoc ::namigivanje::
 
Jedna tuzna vest,jutros sam nasla jednu curku mrtvu,sta mislite sta moze da bude razlog uginuca,nema nikakvih rana,sinoc je bila zdrava,sta da radim sa ostalima,one za sad izgledaju zdravo,jedu i normalno se ponasaju,da li se jos nekom ovako nesto desilo,hranjene su granulama ali i kukuruzom i pasle su travu,da li je moguce da ugine od nekog stresa(sinoc je bas jako grmilo).
 
:cvetic: sazaljevam slucaj.koliko su ti bile stare, kazi ti nama prvo, moguce da je od stresa, ali mozda je i infarkt u pitanju, jer imaju dosta slabo srce, u stvari ceo vaskulari sistem im je slab ::lose::
 
Nazad
Vrh