Slobodno Dačo drži male 2 meseca sa ženkom, neće biti ženki ništa, ona njih doji taman onoliko koliko treba, a mladunci inače sisaju do 8. nedelje starosti, sa mesec dana digestivni trakt im još nije dovoljno razvijen da jedu samo čvrstu hranu.[/Q
To sam ukapirao drug dosta oni dobijaju stres kad se odvoje tako rano i jos plus hrana oni sa 20 dana tek krecu da jedu sta jos deset dana ima do mesec i gde moze odmah da se navikne na tvrdu hranu i jos da jede granulu i zitarice bez mleka.Zitaricu koliko god da je provejavas prljava je a granule jedan deo i ljut tako da im je stomak uvk u problemu sa varenjem bez mleka koje im daje tu ph kako se kaze.Ma ja mislim da treba ako sisa mesec dana da jos mesec treba da bude sa zenkom da se toliko naviknu da jedu sve sto im damo od hrane to je moje misljenje ne mora da se svako slozi samnom.
- - - - - - - - - -
Šta ti je bilo sa mladuncima kada si ih odvojio?Moji su odvojeni sa 30 dana,danas su stari 68 dana i teški 2,1 kg(nemački šarac majka,otac- cenim da je bilo mnogo alkohola na žurci,dobro je da ne mjauču i ne laju.Šalu na stranu,kupio sam skotnu ženku pa nisam siguran za očeve.Jedno liči na šarca,ostali su ili totalno beli ili sa sivim prugama na leđima(pepe le tvor),dva potpuno bela sa crvenim očima...Bratstvo i jedinstvo.)
Pa nista mi se nije desilo nego recimo da naj slabiji koji su u leglu su mi se razbolela dobili proliv i sad ja treba da ih lecim a sve dok su kod majke tesko da ce im se ista desiti dok se malo duze ne naviknu na hranu