Imao sam Montecristo, 7.3t/haJel ima neko Lideine pšenice zasejano,kako izgledaju?
Sent from my SM-S931B using Tapatalk
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: This feature currently requires accessing the site using the built-in Safari browser.
Imao sam Montecristo, 7.3t/haJel ima neko Lideine pšenice zasejano,kako izgledaju?
Sent from my SM-S931B using Tapatalk
2 posto odbijuKoliko.odbijaju za primjese?
Npr primjese 4posto , kolko onda odbiju?
Kažnjen si 2 postoDa . Ali onda nisi kaznjen. Sta imas onda od toga da ti je psenica cista? Isto je dal ima primjesa ili nema
Kako si kaznjen ako su ti odbili primjesu. Da ih nema u prikolici nebi ih ni odbiliKažnjen si 2 posto
Kada bi to ljudi shvatiliKako si kaznjen ako su ti odbili primjesu. Da ih nema u prikolici nebi ih ni odbili
2,2 je po pravilniku za semensku robu a 2 je za merkantilnu.Pa postoji i pozitivna bonifikacija samo to malo gde na manjim otkupnim mestima rade.
Ja sam jedne godine imao 2 kamiona suncokreta u Delti koliko me sećanje služi samo tamo sam dobio pozitivnu bonifikaciju za vlagu i primese.
generalno ,pravilnikom je definisano šta i kako bi trebalo da se radi uzorkovanje i na kom situ koja kultura ali bilo je slučajeva da su na otkupnim mestima proširivali rupe ili uzimali veće sito npr 2 mm je u pravilniku ,oni uzmu 2,2....
Ako imaš 4 posto nečistoću naprimer na prikolici od 10 t odbićeti 200 kg i za isplatu ide 9800 kg jel sad jasnoKako si kaznjen ako su ti odbili primjesu. Da ih nema u prikolici nebi ih ni odbili
Eto baš takoEvo npr , radis i vidis da ti je u bunkeru npr 4 posto necistoce . Ako stelujes kombajn i sta ja znam da oboris necistoce na 2 posto , dovesces na silos npr 10t i nece ti nista odbiti . Ako nediras nista ,dovesces 10200kg i odbice ti oko 200kg. Znaci isto.




