IMT

Тај механизам од кад је пројектован није како треба,

Poslato sa ABR-LX1 pomoću Tapatoka
Kod nas od '83 kocnice rade perfektno, za to vreme 3 puta remontovane, traktor ima preko 20.000rh.
Bitno je poravnati nalegajuce povrsine prilikom remonta...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Тај механизам од кад је пројектован није како треба,
Nije nikako. Samo su ubacili hidraulični klip na stari Masey F. mehanizam koji je napravljen da radi sa mehaničkim kočnicam, koje su manje više kao i mehaničke na 560 gde opruga papučica kočnica pomaže kod vraćanja diskova u prvobitan položaj. Čak i da ne vrati, možeš nogom da pomogneš ukoliko nema opruge ili je zapeklo.

Problem se lako rešava ubacivanjem jedne opruge sa pakni stojadina u predelu hidro klipa. Svako ko otvara taj deo treba obavezno to da uradi.
Što se tiče pomenutog problemom sa kočenjem tiče, poprilično sam ubeđen da nema veze sa lošom konstrukcijom tog mehanizma već je nešto drugo upitanju.

Meni stvarno ne ide u glavu taj inženjer (majstor ) "Pera" koji je ubacio hidro klip na stari mehanizam bez ikakvih izmena.
Opruge koje vraćaju diskove su locirane skroz blizu poluosovine. One sad sem što sad neamju pomoć od opruga poluga nego sem diskova moraju da vraćaju i klipove.
Tu dolazi do neravnomernog rasporeda sila i do blokiranja kočnica koje smo vala Peri mnogi imali priliku da iskusimo.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko sliku povisenih komandi glavne hidraulike za 577 itd? bas zamara, visoko sediste a komande na patosu sto s kaze...
Немам боље.
c8f4c25ebf617dcdd53d0341702eb9bc.jpg


Poslato sa ABR-LX1 pomoću Tapatoka
Мислим да се види систем, просто је.
 
Poslednja izmena:
Kod nas od '83 kocnice rade perfektno, za to vreme 3 puta remontovane, traktor ima preko 20.000rh.
Bitno je poravnati nalegajuce povrsine prilikom remonta...

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
У томе је проблем, за ремонт је потребно знање и опрема, а Сад нема ни квалитетни делова.
П. С. Сто послова ме чека, а ја куцкам. Што би ракао мој кум најбоље да легнем да одморим па ћу сутра.

Poslato sa ABR-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mi smo zatvorili one sesire gore na trubama da nema kud vlaga da udje ali kad ostane napolju kad je velika vlaga, pri prvom pokretanju pocnu malo da stopaju tockovi, dok se sve ne zagreje i osusi.
Kanali odozdo se ne smeju zatvarati, ako pusti semering da moze ulje izaci.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Ja sam kupovao u juselu gume za to i traju godinu dve a traktor garažiran i malo uposlen. Onda sam presekao tenisku lopticu i nju montirao. Sa sve onim vlaknima spolja, novu. Godinama radi posao.
 
Јбо ме сав свет кад сам купио 577, сад би се од муке ујео за гузицу. Хидраулике на леру диже кад се дода гас оруђе пада?
 
У томе је проблем, за ремонт је потребно знање и опрема, а Сад нема ни квалитетни делова.
П. С. Сто послова ме чека, а ја куцкам. Што би ракао мој кум најбоље да легнем да одморим па ћу сутра.
Koja oprema je potrebna?
Jel tolko teško u Srbij priznati da nešto nije konstriusano kako valja.
Ili kad inženjer nešto koctruiše to je amin?
 
To je Girling odradio, a oni nisu bilo ko u svetu kočenja.
Jeste malo pipavo, ali ako se odradi sve po proceduri za remont ovakvih kočnica nema problema.
 
Koja oprema je potrebna?
Jel tolko teško u Srbij priznati da nešto nije konstriusano kako valja.
Ili kad inženjer nešto koctruiše to je amin?
Dizajn je sasvim ok i radi, kvalitet delova je uvek bio problem. Uostalom svakako nije domaci dizajn nego prakticno 1:1 kopija Massey Fergusona 65, koji je pak neki standardizovani dizajn koji su svi tih godina koristili pre pojave mokrih kocnica a kao napredniju alternativu dobošima.
Nije normalno da semering ili kocioni cilindar procuri za dve godine.
Takodje zablude u narodu su problem, znaju da je problem blokiranja pa ostave lufta sto cini problem jos gorim, jer kuglice izadju iz rampe zbog predugog hoda pa onda blokira, ostavljanje veceg zazora izmedju diskova cini da umesto da se ovo desi tek kad su diskovi pri kraju da se desava kad se potrose 10-20% ili odmah pri montazi.

Uostalom svi znamo kako je ocajan kvalitet delova za nase domace traktore. Ja sam skoro menjao cevcicu za ulje iza anlasera na 539 jer je anlaser crko i varnicenje je progorelo cevcicu. Kupio novu cevcicu a ono duzina omasena za 10-15mm duze i ne moze da se ugradi bez ozbiljnog krivljenja cevi.
Drugi primer stabilizatorski lanci na polugama, kupim jedne oni prekratki, kad se odviju skroz jedva mogu da se zakace i poluga stoji nategnuta skroz do tocka, pomeranje ni u snu. Zamenim za druge, oni imaju ok duzinu al ovde omase precniku rupe za kacenje na klin, ostave nekih 2mm premalo i nema sanse da se zakaci, mora da se razbusuje.

Kad nisu sposobni da ovako proste delove naprave u skladu sa fabrickim sta mislis da se desava kad pokusaju da naprave delove koji imaju vise od 1-2 dimenzije i fabricke tolerancije reda 0.01mm ?
 
Kod mene je na MF65 otvor sa prednje strane trube i voda nemože da uđe.
Pored ovih postoje i dobaši u točkovima za koje je prikačena ručna a kada bi se prebacile poluge, mogla bi biti i radna kočnica.
Mislim da je Massey Ferguson od Girlinga uzeo ovaj sistem prvi put baš za MF65.
 
Dizajn je sasvim ok i radi, kvalitet delova je uvek bio problem. Uostalom svakako nije domaci dizajn nego prakticno 1:1 kopija Massey Fergusona 65, koji je pak neki standardizovani dizajn koji su svi tih godina koristili pre pojave mokrih kocnica a kao napredniju alternativu dobošima.
Nije normalno da semering ili kocioni cilindar procuri za dve godine.
Takodje zablude u narodu su problem, znaju da je problem blokiranja pa ostave lufta sto cini problem jos gorim, jer kuglice izadju iz rampe zbog predugog hoda pa onda blokira, ostavljanje veceg zazora izmedju diskova cini da umesto da se ovo desi tek kad su diskovi pri kraju da se desava kad se potrose 10-20% ili odmah pri montazi.
Dizajn je 1:1‚ kopija i radi kod mehaničkih verzija bez problema. (objasnio sam zašto je tamo OK) Problem nastaje kada se neko dosetio da ubaci hidraulični klip na ovaj isti mehanizam bez ikakvih izmena. Jednostavno u takvoj konfiguraciji sistem postaje podložan zaglavljivanju pri malim oštećenjima ili skupljanju prljavštene. Širenje ploča istio pogoršava stavr i ako bi to trebalo da bude prihvatljivo štelovanje.
 
Slikacu kasnije kako smo resili te sesire da vlaga ne ulazi, fabricko resenje je guma koja ne dihtuje 100%...
Ni tad nema problema ako je traktor sa kabinom i ima fabricku ceradu na zadnjem staklu.
Dule, veca sila kocenja je kod hidraulike...
To sto je mehanizam ostao isti, ne znam sta bih ti rekao, kod mene radi za sve pare i ne bih nista menjao.
Setih se da sam nekad snimio...
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 
Не могу да испоштују, димензије и облик, о квалитету да не причамо.
Пре сам заменио цев високог притиска на 539, оно је срамота како изгледа.
Дали у овој земљи постоје неки стандарди или прописи, увози шта ко стигне.
Ко им даје дозволе за увоз, то је некад ишло на атест и слично....

Poslato sa ABR-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh