ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
Imaš 4007 u Hemoslaviji u Novom Sadu. Cena je 3866 dinara. Šalju postexpresom. Ja od njih stalno poručujem seme i hemiju.
Samo da se posebno zahvalim na ovoj preporuci, ajde sto sam nasao 4007 po pomenutoj ceni, nego sam pazario Adengo za 2000 po litru jeftinije nego u mom mestu... Posle sam saznao da su za hemiju bas najpovoljniji... Sa sve dostavom daleko jeftinije...
 
Malo me brine masa dzaka od 7.4kg na ovom ZP 4007, ali sam od iskusnijih cuo jednu mudrost - da je krupnije seme bolje kad se seje u suvu zemlju, a sitnije kad se seje u vlaznu. Pa eto, posto sejemo u vlaznu, ja cu izabrati da je to zapravo dobro. :)
 
Cime stitite ZP seme pre setve, kupio sam skroz netretirano? Imao sam plan da uradim Maska Germ (0.25 po dzaku), sta mislite? Ili neka druga varijanta...

Inace bih sa time dodao i Slavol S u nekoj maloj dozi (0.25 po hektaru recimo), da malo pripomogne.
 
Od tih 2 nista ne stiti od zicara,samo imidaklopirid ti treba

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Al on ne pomaze kod ptica, zar ne?

Pritom, Maska Germ tvrdi da radi protiv zicara...

A Slavol S je kao neko djubrivo, to mi i nije za zastitu nego da malo pomognem zrnu, a tecno je pa ce lakse da se rasporedi...
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da taj maska germ samo radi tako sto jakim mirisom odbija ptice I da u njemu nema nikakvog otrova

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pa da, ali navodno odbija i zemljisne stetocine (navedeni su žičari, rovci, grčice, gliste, puževi i krtice).
 
Ma sta njih kosta da napisu bilo sta,ja sam jednom bio najebo od zicara i od tada bez gauca ne radim

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Da videh da je Gaucho odlican za to. A sta stavljas za ptice?
Sa pticama za sad nisam imao problema a i nesto bas ne verujem u te njihove reklame o tim repelentima koji odbijaju ptice nekim mirisima,deponija puna vrana a tamo ima mirisa kakvih hoces pa se nesto vrane ne bune

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
To sam i kazo a za zicara i pipu je zakon

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Meni deluje da manje vise nista nije dopusteno osim ovih repelenata, koji su manje efikasni, ali ne ubijaju... Tako da cemo morati da se privikavamo na to...
 
Sa pticama za sad nisam imao problema a i nesto bas ne verujem u te njihove reklame o tim repelentima koji odbijaju ptice nekim mirisima,deponija puna vrana a tamo ima mirisa kakvih hoces pa se nesto vrane ne bune

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Stiti od ptica 100%.

Ovaj confidor 200 sl je ista aktivna materija kao gauco ? Ima li njega u prodaji?

Koristi se u krompiru i paradajzu moze li za kukuruz da se upotrebi?
 
Sa pticama za sad nisam imao problema a i nesto bas ne verujem u te njihove reklame o tim repelentima koji odbijaju ptice nekim mirisima,deponija puna vrana a tamo ima mirisa kakvih hoces pa se nesto vrane ne bune

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Npr Royal flo je bio repelent za ptice,bio je efikasan i nije bio skup. Nema ga više,zabranjen,a od njega ptice nisu mogle da uginu,za razliku od Furadana.
Sad legalno (koliko ja znam) ima samo Maska germ. Koliko je efikasan,ne znam,ali je skup. Oko 900 dinara za jednu sj. Čujem da u Bosni ima većeg izbora,tamo valjda još uvek nisu ti repelenti zabranjeni kao ovde.
Kod nas će sigurno biti problem sa pticama,jer ima dosta fazana i vrana,i dosta štete mogu da naprave. Kako ćemo se snalaziti ubuduće,pojma nemam...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh