ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
Ja danas bio da uzmem jedno dzakce 555 u jednoj bilo prepakovano, nisam hteo da uzmem.U drugoj apoteci naso dobro seme.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Hvala svima! Ima li neko iskustva sa 457 ili 4567? Imam nekako tri dela parcele pa bih probao ove godine 427, 434 i jos jedan, pa se sad premisljam sta da stavim kao trece...

Edit: 388 mi je isto opcija...
 
Poslednja izmena:
Videcu ima li, hvala na savetu. U principu mi trebaju hibridi prvenstveno namenjeni za zetvu, raniji, tako da mogu da ih drzim u silosima bezbedno.

Ove godine sam se debelo prevario sa 555, prvo sto mi ga je dosta izlomio pri zetvi, a drugo sto je bas drzao vlagu. Tek posle sam shvatio da je to jer je on namenjen za berbu pre svega.
 
Videcu ima li, hvala na savetu. U principu mi trebaju hibridi prvenstveno namenjeni za zetvu, raniji, tako da mogu da ih drzim u silosima bezbedno.

Ove godine sam se debelo prevario sa 555, prvo sto mi ga je dosta izlomio pri zetvi, a drugo sto je bas drzao vlagu. Tek posle sam shvatio da je to jer je on namenjen za berbu pre svega.
Imaš 4007 u Hemoslaviji u Novom Sadu. Cena je 3866 dinara. Šalju postexpresom. Ja od njih stalno poručujem seme i hemiju.
 
Videcu ima li, hvala na savetu. U principu mi trebaju hibridi prvenstveno namenjeni za zetvu, raniji, tako da mogu da ih drzim u silosima bezbedno.

Ove godine sam se debelo prevario sa 555, prvo sto mi ga je dosta izlomio pri zetvi, a drugo sto je bas drzao vlagu. Tek posle sam shvatio da je to jer je on namenjen za berbu pre svega.
Po hibridima koje seješ ja sam zaključio da si veliki borac protiv hiperprodukcije, ako osnujemo udruženje za borbu protiv iste, nadam se da si zainteresovan da postaneš član.
 
Hehe, sa mojih 15 dzakova semena godisnje mogu da izazovem ozbiljne potrese na trzistu, nije se zamerati sa mnom... :)
Nije to uopšte malo, gubiš minimum 8-9 tona kukuruza na tu površinu. Posej hibride koji su bar u prvih 50 po prinosu, posebno što skidaš u zrnu, ajde 427 još i nekako ali 434...qq lele
 
Po hibridima koje seješ ja sam zaključio da si veliki borac protiv hiperprodukcije, ako osnujemo udruženje za borbu protiv iste, nadam se da si zainteresovan da postaneš član.
Po postovima koje pises ja sam zakljucio da se ama bas u sve razumes i da si po tvom misljenju najbolji i najpametniji ama bas u svemu, od medicine preko nuklearne fizike do astrologije.
 
Videcu ima li, hvala na savetu. U principu mi trebaju hibridi prvenstveno namenjeni za zetvu, raniji, tako da mogu da ih drzim u silosima bezbedno.

Ove godine sam se debelo prevario sa 555, prvo sto mi ga je dosta izlomio pri zetvi, a drugo sto je bas drzao vlagu. Tek posle sam shvatio da je to jer je on namenjen za berbu pre svega.
S obzirom na to sto trazis dosta je hvaljen 333, ja sam ga trazio za probu ali ne nadjoh kod mene u okolini pa eto ako ne znas sta mozes njega da probas. Takodje 4007 svakako pre 434, 434 koliko sam video uspe da se jednaci sa ostalima (ostalima iz ZP asortimana da ne bude zabune) samo na jako losoj zemlji, on izgleda ima manje zahteve ali zbog toga nikad ne moze da izgura neku kolicinu kad postoje bolji uslovi..
 
Nije to uopšte malo, gubiš minimum 8-9 tona kukuruza na tu površinu. Posej hibride koji su bar u prvih 50 po prinosu, posebno što skidaš u zrnu, ajde 427 još i nekako ali 434...qq lele
Pa vidi, ove godine sam po pola (po 2 hektara) imao Pionir 412 i ZP 555. I oba su izvukla oko 10 tona po hektaru... Nije to neka zemlja, a dosta se u nasem kraju seje ZP i dobro se pokazuje... Al uglavnom FAO 500 i FAO 600 ljudi seju jer beru u klipu, meni treba nesto za u zrnu... 434 cu definitivno razmisliti jos jednom, mozda ga i preskocim, ali za 427 sam dobio bas dosta preporuka, cak da ga na 19cm posejem... Evo dobih ovde preporuke za 333 i 4007, 457 isto razmisljam... Naci ce se... Ja mogu i sve da posejem 427, al reko aj da promesam malo, da smanjim rizik...
 
@petaras

Iz ličnog iskustva ti kažem da se ne zalećeš mnogo jer kao što kažeš imaš lošiju zemlju. Sej ono što je provereno kod tebe i ubaci svake godine za probu nekoliko novih hibrida. Nikada nemoj sejati gusto kao što to rade ljudi u Vojvodini koji imaju dobru zemlju. Ako umesto na 19cm poseješ na 21cm, to je 10% biljaka manje. Tih 10% manje biljaka neće biti 10% smanjenja prinosa u dobroj godini, dok u lošoj godini tih 10% ređe može da bude od velike koristi. Ja sam poslednjih 10 godina, na lošoj zemlji, kombinovao Pioneerove perjanice za loše uslove (F73, N01, 9241) sa KWS-om(3381, Konfites), Syngentom (Pako) i ZP-om(427 i 434), i mogu ti reći da se nisu proslavili . Nekao mi je najstabilniji bio ZP434, a u zadnje dve godine KWS Konfites.
 
@lucky

Tacno tako, ja i sejem na 21cm, cak sam prosle godine 555 sejao na 23cm i opet je izvukao 10 tona... Nemam mnogo prostora da kombinujem, jer imam 3 dela zemlje koji su ukupno nesto preko 5 hektara, tako da jurim 3 razlicita hibrida... Cak je i mikroklima drugacija, deo je uz potok pa je hladniji i vlazniji, deo je opet bolje osuncan ali suvlji, a treci deo mi je sad prvi put u opticaju, i to posle deteline... Pa cemo videti, blizu sam odluke da izdelim to na 427, 457, i 4007.
 
Nazad
Vrh