ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Posto sam dosta kudio ZP hibride, evo da napisem i koju pohvalu za ZP 427, posejan na istoj parceli sa KWS 3381 KWS Krebsom svi sejani na 24cm, inace, izuzetno laka zemlja.Istini za volju ovaj ZP uopste ne gubi trku sa KWS-om mozda lagano i vodi ali videcemo do kraja.Ono sto me iznenadilo je 16 redova zrna, ocekivao sam manje, a KWS 16-18, na ZP-u uglavnom po 1 klip, a KWS na mnogo biljaka po 2 ali sitniji u odnosu na ZP!Na drugoj parceli ZP 684 gubi korak sa LG Ponchom a i jedan i drugi su za dve klase losiji od KWS Konsensa!
 
Usled ovih kiša, na jednoj parceli od 1,20 ha zasejanoj ZP 677, pola nadjubrio KANom pola ne, javili mi se po dva normalno razvijena klipa, i uz oba ta dva, po jos jedan-dva manja. Pitanje: Sta ce biti sa ovim velikim klipovima(da li mali ne ometaju njihov razvoj) i Da li ce ovi mali formirati nalivena zrna?
 
Kod mene na parceli gde je 606, dva dobra klipa i jedan malko manje. Nije kržljav ali je za par cm manji od ostatka. Možda i izvuče ali koliko mi se čini, neće ga berač skidati do novembra, kako je krenulo sa ovom kišom.
 
Moji ogledi ZP hibrida,na malom su table postavljene pre 2 nedelje,a na velikom pre nedelju dana ali nikako da stignem okaciti slike,u ponedeljak jos jedno sredjivanje ide i kosenje totalisane trave.
imag0923.jpg

imag0939.jpg

imag0941.jpg

imag0942.jpg
 
Vidi danas Ilija gromovnik,sutra jagnje na razanj,a u ponedeljak opet sredjivanje uvratina,prskanje kanala na malom ogledu,kosenje kanala na velikom i taman da ponovimo njive tablama. :ppozdrav:
 
Konačno da i ja postavim sliku ZP ogleda kukuruza...
Fotografija0604.jpgFotografija0606.jpg
Inače mi se najviše sviđa ovaj ZP 606.
Biće kasnije još poneka slika, počinjala je kiša pa mi se nije dalo detaljnije slikati.
 
Imas li mozda u ogledu 196 ili 209 .Ja imam toga nasejanog sto smo dobili pomoc posle poplave pa m zanima imal tu kakve sanse. sada baca klipove jos su sitni.:sta:
 
Nazalost ovaj gurbet od predsednika kod nas u selu otisao kasno i dobijemo samo 196 i 209.Zamenio sam sa jeednom zenom 5 vrecica za 341 i njeega poznajem od pre i eno ga dobar je.
Juce sam obilazio 196 i otkinem najbolji ,sad ocekuje 8 ili 12 redova ,kad gle cuda 16. Dali je moguce ili je neki padobranac ostao u masini pa iskocio taj puta.Zao mi sto sam samo jedan donio kuci, i tu ga i rasporio.
 
Nazad
Vrh