ZMAJ kombajni

Inace motor generalno sredjen tih
Kad je upalio iz prve, ubaci taj motor u Z142 ako vec mislis da je bas dobar.
Za ostale probleme se slazem sa Sinisom samo bi dodao da skine izduvnu granu i upalis motor da radi 15-20 minuta. Odma ces videti da li ulje trosi na gumicama ventila ili karikama. Sto se vode tice, uzmi od nekog mehanicara pumpicu i naduvaj sistem na 1bar i doobro pogledaj sve. Ako nema nigde vode, negine skidanje glave. Tad ces ujedno videti i stanje karika i stublina.
Ako pusta naftu u ulje, ulje mora da se oseti na nju i moze biti samo crno ili (ako je motor unutra cist od naslaga ugljenika) nesto tamnije nego kad je novo
 
To sa utroškom vode imamo mi slučaj na dva zmaja svako jutro im fali 2 do 3l vode,i prestali smo da dolivamo,on jednostavno izbaci taj višak i posle radi ko doksa,nit se greju nit išta drugo
 
Pogledao sam crevo preliva na hladnjaku i baca vodu tu bio sam uvern da preliv crevo zapuseno danas padala kisa a hteo sam da izduvam sa kompresoromslavinu na bloku drugog zmaja.drugi zmaj radio jednu sezonu posle generalne.zmaj 142 ima vec 11god posle gen.remonta.
 
Pozdrav, da li je neko radio repicu sa zmajem? negde sam video produzeni sto za zmajev adapter, ovde na forumu, al su izbrisane slike... Interesuje me za 143 kako montirati bocnu kosu i dal produziti sto?
 
Imam ja nekih nakupljenih slika tokom godina,vecina sa ovog foruma.Postoji i opcija inace da se kupi gotov hederski sto za uljanu repicu od nekih starijih kombajna,uvek bude po oglasima,jedino je problem kod zmaja ,bar 142,sto nema mogucnost da pogoni hidraulicki bocne kose,moralo bi se prepraviti na mehanicki.Ili prepraviti hidrauliku....















 
Ra
A jel imas neku sliku hedera sa produzenim stolom? 😁
dio sam sa standardnim hederom samo sam napravio sa desne strane razdelnik koji ide metar ispred kose da odvoji deo koji se kosi...vitlo skroz gore i polako...
Sasvim dobro je to islo gde je repica uspravna...gde je polegla tu je prosipalo dosta....i sav rastur je bio na hederu
143 ce bolje raditi sa njenim hederom...ako je repica uspravna i ne treba bocna kosa
 
Arkadije hvala za slike, te se secam da sam video pre... Bas ovaj deo ispod hedera od dole kako izgleda taj produzeni deo... Kum ima el. kosu, pa ce da mi je pozajmi da probam... Samo mi je bio ovaj deo oko produzenog stola nepoznat, tj trebala mi je ideja 😁
Montoya, podesavanja kao za psenicu?
 
Ja radim sa 142 sa standardnim hederom ide solidno,kad uljana stoji manje je prosipalo sa razdeljivačem,bočna kosa više.vitlo najviš prosipa ako nije uskladeno sa brzinom kretanja i ako nije podignuto.
 
Ko jos uvek prodaje ili ugradjuje secke na zmaj 142,Vector Becej zvao par puta niko se ne javlja,neki ugraduju samo pogon preko bubnja,kao prosle godine sto sam se raspitivao,to mi ne treba nikako ....
 
Da ali necu da mi seku rep na kombajnu i ubacuju klapnu,to me ne zanima taj sistem.Secka ce stalno raditi u svakom usevu,ne zanima me baliranje,jer to ne radim,usluge takodje nista,ili ako nekom smeta secka nek trazi drugog,to mi nije bitno.Jako mi je bitno da u suncokretu radi bez problema,a zbog te klapne sam cuo da zna da gusi kao ...to ne sme da se desava.Zbog ovih zahteva,nije im bas drago,oni dodju ugraduju kako su navikli tj kako kod svih rade,i to razumem.
@obi Jel to ovaj ?,i kod njega ista cena,kontam isti su ?. https://www.kupujemprodajem.com/pol...-kombajne/oglas/162502309?filterId=4228260476
 
Da ali necu da mi seku rep na kombajnu i ubacuju klapnu,to me ne zanima taj sistem.Secka ce stalno raditi u svakom usevu,ne zanima me baliranje,jer to ne radim,usluge takodje nista,ili ako nekom smeta secka nek trazi drugog,to mi nije bitno.Jako mi je bitno da u suncokretu radi bez problema,a zbog te klapne sam cuo da zna da gusi kao ...to ne sme da se desava.Zbog ovih zahteva,nije im bas drago,oni dodju ugraduju kako su navikli tj kako kod svih rade,i to razumem.
@obi Jel to ovaj ?,i kod njega ista cena,kontam isti su ?. https://www.kupujemprodajem.com/pol...-kombajne/oglas/162502309?filterId=4228260476
Mislio sam da ugrađujem al sam za sad odustao možda se do sezone predomislim pa ugardim. Sve mi nekako zmajev motor slab deluje za sečku. Ja sam zvao ovog, tog gore sad tek vidim prvi put.
 
Kolega baš si zahtevan, moja je ista kao što ste ubacili oglas. 2010 god stavljena radi još uvek kod čoveka gde je prodat kombajn.
 
@mica967 Jel secka radi suncokret ?.
@obi Motor ako/kad crkne od preopterecenja ubacujem jaci,ne mogu vise bez secke,odlazem ovo vec predugo, idu mi na zivce zetveni ostatci od svih useva,previse tanjiram ne bi li ih isitnio,tj zamesao sa zemljom,a paljenje,iznosenje istih ne dolazi u obzir,nema stajnjaka,skup itd .Motor je tu najmanji problem.
 
Nazad
Vrh