ZMAJ kombajni

Da ali necu da mi seku rep na kombajnu i ubacuju klapnu,to me ne zanima taj sistem.Secka ce stalno raditi u svakom usevu,ne zanima me baliranje,jer to ne radim,usluge takodje nista,ili ako nekom smeta secka nek trazi drugog,to mi nije bitno.Jako mi je bitno da u suncokretu radi bez problema,a zbog te klapne sam cuo da zna da gusi kao ...to ne sme da se desava.Zbog ovih zahteva,nije im bas drago,oni dodju ugraduju kako su navikli tj kako kod svih rade,i to razumem.
@obi Jel to ovaj ?,i kod njega ista cena,kontam isti su ?. https://www.kupujemprodajem.com/pol...-kombajne/oglas/162502309?filterId=4228260476
U kukuruzu neće ići!
U stvari ići će ali ne zadugo....
Pitaj me kako znam.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
@Arkadije imam isti problem sa ostacima. Trenutno imam razbacivač koji uradi solidan posao, ali bi za pšenicu najbolje rešenje bila sečka. Misliš da bi mogla sečka da uradi nešto u kukuruzu?
 
@caco Ne moze se skinuti svaki drugi par nozeva ,zbog balansa,plus kontra nozevi spusteni maks ?.Sta se tacno desava,sto ne moze ?.
Ako ne radi u kukuruzu,mogu je napraviti na sarke nekako,ali nazad sarke do kraja repa kombajna,i samo se spusti da visi nazad na repu,ionako imam najmanje kukuruza sejano svake godine od svih ostalih useva ...
 
Caco, kako znaš? :)
Šta se desilo? Inače i ja istu muku mučim... Slamu deo izbaliram a deo donekle usitnim. Kukuruzovinu sam donekle rešio Konzum tanjiračom i Gungor sejalicom, ali bilo bi još bolje kada bi sečka jednako razbacila i usitnila masu iza kombajna
 
Šapurine lete na sve strane, hoće da razbiju kombajn. Kao da je nova godina 00,00 časova pozadi dok se vrši.
Inače ja imam klapnu unutra, a pozadi umesto onog zadnjeg lima na repu je stavljena zavesa od deblje gume. Slamu i u suncokretu sečka radi extra, dok u kukuruzu samo prebacim klapnu i sve pada nazad napolje. Mogu da slikam sutra ako treba. Baš prosto a radi posao extra.
@sinisa1979 za kukuruzne ostatke ima sečka na adapteru, ionako u kombajn idu 90% samo klipovi.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
I ovako mu je pun nos u pravoj godini sto mora da secka stabljiku na kuruznom adapteru( za koji niej predvidjen) jos mu samo fali da radi i secka na repu. Mislim da bi se brzo pozdravio sa osovinom bitera.
 
Atila ako te zanima kako je kod nas rseno dodji do nas da vidis kako smo resili.secka je klasova,radi vec 15 godina.
 
Kod mene je preko 10godina radio sa sečkom, a pogon uzet sa bitera, jer sa motora nije moglo. Kukuruz sam radio po potrebi, ne uvek, jer poprilicno oduzima snage, pa ne moze da se vozi istom brzinom kao kad je isključena. Za kukuruz bi trebala da se smanji brzina secke da ne bi stradao rep.
Kod mene je motor 130ks
 
Poslednja izmena:
@caco Ne moze se skinuti svaki drugi par nozeva ,zbog balansa,plus kontra nozevi spusteni maks ?.Sta se tacno desava,sto ne moze ?.
Ako ne radi u kukuruzu,mogu je napraviti na sarke nekako,ali nazad sarke do kraja repa kombajna,i samo se spusti da visi nazad na repu,ionako imam najmanje kukuruza sejano svake godine od svih ostalih useva ...
Gledao sam jednog Z142 sto je imao tako resenu secku. Nemoj me drzati za rec, al mislim da je neko iz Beceja radio. Rece mi covek ali sam zaboravio. Pogon je bio sa bitera.
Kod mene je ova secka kao kod Rodica i jeste mi se desilo da je negde unutra zagusilo kad sam skidao psenicu. Sta se tu zbilo ne znam ni ja. Uglavnom masa iz nekog razloga nije dolazila do secke. Da li je to zbog one klapne ili neki drugi faktor Boga pitaj. Ostavio sam kombajn da radi u mestu na punom gasu i sam od sebe je proterao.
 
Gde kupiti zupcanike menjača za Z142 a da je kvalitet iole ok? Ili je kvalitet svugde manje vise isti samo sto se cene razlikuju?
I primetio sam nekakve mesingane opiljke u kucistu. Ima li gde mesinganih delova osim onih caura i podloski u trkacima i samom diferencijalu?
 
Poslednja izmena:
Kako se ono beše zove firma, Metalac Šimanovci? Nađi ko na tvojoj strani prodaje njihovu robu i ne beri brigu. Komšija je kupio dal iz Termometala ili iz Agroprofila, nzm, ali nisu mere bile dobre. 2-3 x ih vraćao nazad. Ovi iz Šimanovaca se vrte već par godina u našem kombajnu.
 
Sta se desilo sa otpadom pokojnog Vlade kita, on je imao svasta...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh