ZMAJ kombajni

Belarus je visok 2,8 metra. Njemu taman skida krov. Znači na nekih 2,6 može.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
Dok smo imali 141 sa kratkom lulom mogao je da kipuje u neku malu kadu koja se spusti na jastucima i parkira negde gde je niža njiva u odnosu na put i u većinu komercijalki i kamionskih prikolica uz naravno dobru veštinu kombajnera.
 
Sipamo u pronarku 10t bez problema, farmtech (mislim 14t) ne, a ortak na knap. Kabinu od yto-a 1204 za dlaku prolaze. Zmajevi 142-ke. Koliko je to metrima, nikad nisam merio....
 
Moze se zmajem sipati sa strane u kamione ali vise niko nece da otvara bočne cerade ves samo od gore. Naravno za to sipanje sa strane treba veštine,smirenosti i ispravne kočnice na kombajnu.
 
Pa da,koliko je kabina rusa visoka toliko moze i kamionka stranice imati,i zmaj 142 moze kipovati u takvu prikolicu po meni,ako treba sa obe strane i moze biti dobro napunjena.
A vidio sa po oglasima 142-ke sa gumama od 161 zmaj,dobije na visini,neki su imali i lulu jos dodatno produzenu...
 
U uputstvu piše : najveća visina cevi za pražnjenje 3050mm i visina pražnjenja 2750mm ,šta god to značilo:)
 
IMG-20220918-181157999.jpg

Не знам дали је мало или пуно Жита и Кукуруза 150 јутара без квара...Мени за сад доста док клинци не порасту па ћемо видети шта и како.Стотине мана али једна добра поправим све сам за неке ситне новце🍻🍻🍻
 
Skoro sam radio neke kukuruze u malo vecem bregu s Z142. Primetio sam kada idem niz brdo posle nekog vremena pocne nesto da lupa u dobu. Osecaj je takav da mislim da ce izleteti neki klip kukuruza ispod sedista i zabiti se u d.pe :haha: :haha: . Pritom dok idem niz breg u bunker curi skroz malo zrna. Cim stanem u zaravan i krenem uz brdo lupanje prestane i u bunker pocne da curi bas dosta zrna.
Jel imao jos ko ovakav slucaj ili je to normalno kada se radi u velikoj strani?
 
Pretpostavio sam i ja da je do toga al ajde da pitam. Isao sam niz brdo prva pola varijatora, nekad i sporije.
Arkadije, bore se ljudi. Gde god je iole dobra zemlja obradjuju se. Recimo na tom bregu je ove godine bilo ugrubo 7.5t po hektaru, sto je za nase uslove skroz ok prinos.
 
Pa moze i za kosenje sena valjda,sve je to bolje nego kombajnom,cim on ima problema sa protokom mase ne valja ni za masinu a mogu zamisliti koliki je nagib....ja tu ne bih smeo ni traktorom raditi iskreno.
 
Bogami i kod mene se to dešava a nagib i nije nešto velik... Možda zato što ne stavljam češljeve na biter?
 
Nazad
Vrh