ZMAJ kombajni

Zmaja ali da gledaš koji ima fabričke 'sovine tresoslama na sebi. :haha:
 
Malo je pitanje glupo ali na koji nacin se transportuje 6-to redni kukuruzni adapter od zmaja na kakva kolica dali na ona od zitnog ili ima neka posebna kolica za kukuruzni adapter ili niko samo na kombajnu?
 
Preporucujem ti da platis usluge da ti neko to uradi.Mnogo ce biti jeftinije nego da kupis i odrzavas kombajn ispravnim.
 
Uzmes neku 141 one su jeftinije i remontujes je komplet, ne mislim na farbanje i to. Za 20ha i vise nego dovoljno. Samo odmah dve osovine za slamotrese

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Gde bi mogli da se nadju kablovi za instalaciju za 143?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Po mom mišljenju, za 20 ha se isplati imati svoj kombajn. Da uradi svoje, a ako bude imao malo usluga da radi, imace za gorivo i održavanje. Naravno, to se odnosi na Zmaj kombajn. Strani su skuplji za održavanje, pa pretpostavljam da se za manje površine ne isplate.
 
Nemam potrebe da radim celu instalaciju,nego samo gore kod motora jer mi se upalilo danas..Gamad pregrizla neku zicu i eto belaja...Mislio sam da se moze naci komplet kao i za Imt traktore pa da iskoristim sta mi treba..Videcu sutra kad mi dodje elektricar sta se sve zapalilo mozda par metra kabla resi sve..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas je kombajniranje 100e po he,tako da mislim da se isplati imati kombajn za 20ha,racunam da je bolje tih 100e potrositi na djubrivo i kvalitetno seme nego na placanje kombajnera i plus mozes uci i raditi kad god pozelis,ovako zavisis od drugog,a bilo bi malo i usluge da troskove goriva....
 
Petre da te ispravim. Tih 100 neces uloziti u djubrivo vec ces na godisnjem nivou davati oko 500e za odrzavanje kombajna. I sad racunaj koliko ti jos goriva treba za tu povrsinu,podvuci crtu pa vidi gde si. :ppozdrav:
 
500 eura godisnje za odrzavanje zmaja ?.Aj da je neki strani plasticni kombajn u pitanju ,a za zmaja 500 eura je maltene pola kombajna ,bar u limariji,sabirna,kostur ladje,kostur vetra,sve novo.Ako to treba svake godine ,onda ok,inace ja nzm gde moze da strpa 500 eura u zmaja svake sezone.
 
500 eura za 20 h godisnje!? E svasta se ovde procita

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Par vas gore napisa da radi sa zmajem po 100 - 200ha pa jel na svakih 20 ulozi 500 eura za odrzavanje. Ne preterujte

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Ulje,filteri(obavezni svake godine),akumulator(svake druge),nadje se po neki kais,lanac,lezaj,osovina slamotresa i jos svasta nesto... +odrzavanje kuruznog adaptera. Mozda je mnogo 500,ali 300 su realna ocekivanja.

Maticu,osovina slamotresa 100e + 4 nova drvena lezaja dize cenu za jos 20e + 2 komada 11206... :D
 
500e odrzavanje i 500e gorivo,to bi usluga mogla da pokrije,a i opet bi i da ne radim uslugu bila bi neka usteda....
Najveci razlog za kupovinu je taj sto i ja i otac radimo u firmi pored bavljenja poljoprivredom i onda dolazimo do problema da nekad kad ja mogu da vrsem kombajner ima zakazano kod drugog,a kad on moze ja ne mogu da izadjem s posla,onda padne kisa ili udari nevreme i tako u krug,razumete o cemu pricam....Zato bih uzeo neki kombajn da ga leposredim za svoje potrebe i mesto malo usluga koliko mogu da stignem da odradim cisto da pokrijem troskove oko odrzavanja i goriva...
 
Nazad
Vrh