ZMAJ kombajni

Nije isti vek trajanja ležaja koji se kupa u ulju i ovog što ide sa fabričkim 2 grama masti u sebi...:ppozdrav:

Lezaj starije proizvodnje (pod uvjetom da je pravilno sklaisten i da nije pohrdjao) GARANTIRAM zivotom da ce trajati dulje nego bilo koji lezaj novije proizvodnje. Jednostavno, danasnje tolerancije su mozda i preciznije i sve to stoji ali cinjenica je da su prije gledali da prave sto kvalitetnije materijale. Prije je i televizor i frizider i sve sto god uhvatis iz "zlatnog doba" trajalo inimalno 20 godina uz normalno koristenje...

Naravno, pricamo o standardnim lezajevima koji se koriste u kombajnima...
 
Zna li neko kako se moze izracunati vanjska dimenzija remena,na osnovu unutrasnje,kolega trazi remen za kombajn,unutrasnji obim je 2750mm,45mm sirina a debljina remena je 22mm,medjutim kako on kaze ni u jednoj radnji ne moze da nadje remen,svi mu traze vanjski obim,moze li se na osnovu ovih podataka izracunati trazena dimenzija?
 
DesignationHL 45x20x2750 Li
BrandSHWARTZ
Catalogue NumberLAV 340435127
ProfileHLWidth (mm)45
Hight (mm)20
Inside Length Li (mm)2750
Datum Length Lw = Lp (mm)-
Outside Length La (mm)2876
Weight (kg)2.668

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ima li ovaj deo oznacen strelicom negde da se kupi nov (samo jedan) ili moram negde da trazim polovan? Negde sam ostavio prosle jeseni kad sam prebacivao kombajn za kukuruz i sad ne mogu da nadjem...

 
To ide u kompletu sa lancem,izmeri koje je sirine i debljine zida pa kupi odgovarajuce parce cevi i samo mu odseci jednu stranu i dobijes to sto ti treba.

- - - - - - - - - -

Drugar kupio kukuruzni adapter za dominatora 76/a mozda je i 78 nisam siguran koji bese/,i posle zvao negde da kupi korpu i cena 260.000. posle narucio negde iz domace radinosti za 350.e.E zato mrzim strane masine!!!
 
Ne moze obicna cev je mekana. Treba da bude i posebno. Nekada se mogao kupiti lanac bez sine pa prenitovati sa starog. I to kod tebe druze nije original od 142 nego od veceg jer je "u", trebalo bi dabude L original. Nije greska jer su ove jace, samo kad trazis da znas.
 
Pozdrav svima. Ima delovi u Pancevo u Trgo saobracaj sve za zmaj i nema problema....Jedno pitanje za iskusne kombajnere kako nastelovati usmerivace vetra kako na koji deo sita da ide vetar na jecam i psenicu?
 
Zelim skinuti ovaj razvodnik hidraulike ili kako li se zove, jer je poceo da baca ulje prilikom dizanja hedera.
U pitanju je Zmaj 142
Cini mi se da baca negde izmedju ta tri cilindra.
Zna li neko da mi kaze jel komplikovano mnogo da se cacka tu, recimo menjati neke gumice ili ima neki dihtung ili je to posao bas za majstora.
Ko remontuje tako nesto?!
f77811e0e50678a2bb110ab103eefbf7.jpg
447cc12de31ef30e14e46ae95c7befd8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lako je zemeniti gumice a verovatno je do toga.Meni nije hteo da spusta-podize heder df 3580.Pa smo ceprkali i nasli da je pukla opruga sto vraca ventil u pocetni polozaj.Privremeno smo resili sa oprugom od vazdusne puske slavia 631.I privremeno resenje je ostalo do danas.A oprugu original sam se krstio kada sam porucivao,6000 din za parce 4x1.5cm
 
ta 3 donja cilindra ti ne znace nista, mozes ih i skinuti pa vratiti, a ta 3 kucista gore se ne razdvajaju pri skidanju sa kombajna
Skidali smo pre neku godinu, ceo taj razvodnik se skida u kompletu, poodvijas sve holendere sa cevi i skines ga dole
 
Skidati ga dole nije neki problem ali sta nakon toga? Ima li negde neke gumice da se menjaju ili sta prouzrokuje curenje?
Na svim tim cevima koje dolaze u tom razvodniku ne curi, dakle unutar njemu postoji neki problem! Odakle krenuti kad je vec skinut dole?!
 
Nazad
Vrh