ZMAJ kombajni

Sa blindama radimo ali sa univerzalnom korpom, sa kukuruznom se desava dosta komada klasa na sitima a samim tim ili rastur ili puno mase na povratku, ali sve zavisi od godine kako se izvrsava..
 
Ja sam mislio bez blindi ali kukuruzna korpa. Cuo sam da tako rade ali ne znam na sta to lici.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Još malo pa ćemo čuti utiske o radu pšenice sa kukuruznom korpom i blindama iz prve ruke od našeg uvaženog člana.:osmeh:
 
Blindiran na 900-1000 obrtaja bubnja....Zanimljivo.To sigurno stoji u fabrickim preporukama.
 
I ja sam mu dao savet da se neigra stim,ali reko je da će samo probati i da se nejedim ::000:: stari je on motoraš u ovom poslu i ako nebude išlo kako treba ubacuje žitnu...
 
MarkoSreta nadam se da ces pronaci sta ti treba.
345zj3p.jpg
 
Drustvo nema veze sa temom ovo moje pitanje nego da ne lutam mnogo :). Da li mogu da namestim gumu 16.9-30 na felnu gde je bila guma 18.4-30? odgovor mi treba do sutra ujutru :)
 
Moze to raditi dan-dva al kad se nakupi prasinia unutra pa preko noci padne sva na jedno mjesto a ti ga sutradan ukljucis, ima da iz kabine ispadnes napolje ;)
 
Ne zelim da ozivljavam polemiku o kojoj je vec bilo dosta reci koliko cesto treba podmazivati lezajeve kao i o tome kako ima dva grama masti u neke nove...a ne mogu ni da precutim da kada sam kupio kombajn prve godine doduse tad sam samo 5-6 Ha uradio i druge 25 sto znaci ukupno 30 a da nisam nikada podmazao onaj lezaj na desnoj strani/142/ sto je nepristupacna bila mazalica na bubnju,znam daje bili zaklanjali oni profili sto natezu druk lager varijatora pa ja nju nisam ni bio video,i tako da mu nista ne fali sto se dve godine nije podmazao.
 
Moj mali zmaj ima lezaj u zvonu koji se podmazuje. Kombajn je 1979. godiste. Ja sam prije 4-5 godina pogulio farbu s te mazalice. Prve dvije godine ju ni ja nisammazao jer nisam za nju znao. Kako sam nabavio upute od kombajna, nasao sam jos 3 ili 4 mazalice za koje nisam znao...

Meni naj vise smeta kad se nadje "strucno lice" pa na mjesto gdje ide zatvoreni lezaj prije ugradnje taj lezaj otvori, nagruva ga punog s masti s obje strane, zatvori i onda ugradjuje... Nikad takve budalastine nisam radio i lezajevi su i na kombajnu i beracu durali bez ikakvih problema...
 
Nazad
Vrh