ZMAJ kombajni

Ja imam za kuruznu tu knjigu po kojoj se kako šteluje, pa to nije problema, al nemam za žitnu.
 
Pa zašto bi morao da zatezes do gore? U pšenici je dosta jedna rupa gore ujutru, u podne kad je upeklo, 1 do 2 rupe dole.


U knjizi na jednoj strani pišu podešavanja za sve kulture.

143 ima duži hod ručice u kabini, za jednu ili dve rupe.
 
Ovo za kukuruznu sam gledao u knjigici od kukuruznog adaptera, nisam gledao u onu za podešavanje kombaja....
 
Svako šteluje drugačije... Koliko sam ja uspeo sad da vidim ne slikama na gogle kad je skroz otvorena korpa, treba da se dobije ulaz-izlaz 24-12 na žitnoj i 36-20 na kukuruznoj. A koliko treba da bude na 10-oj šini bubnja, jel zna neko?
 
Pa zašto bi morao da zatezes do gore? U pšenici je dosta jedna rupa gore ujutru, u podne kad je upeklo, 1 do 2 rupe dole.


U knjizi na jednoj strani pišu podešavanja za sve kulture.

143 ima duži hod ručice u kabini, za jednu ili dve rupe.

U tritikalu i jecmu se desavalo da moram zateci do gore.
Ja kad prebacivam sa zita na kukuruz,nikad ne stelujem prednji deo korpe,samo dodje na svoje kad se pozadi na toplinzima namesti odgovarajuca milimetraza. Prvi put sam dirao prednji deo i onda korpa ili ne moze skroz do gore ili skroz do dole.
 
Brašo čitaj sporije.

Nerazumem šta je pisac hteo reći? Meni je sve ove godine kako imam kobmaj majstor radio adaptciju, al smo prošle godine popizdeli na njega i rešili da samo ove godine radimo, pa bolje da pitam, nego da nešto zeznem...

Ima drugar neke špijune, moram ga pitati da izmeri koliki su...
 
kombajn_zmaj_142_48.jpg


Sta mislite,da li se umesto ovih valjkastih lezajeva mogu napraviti plasticne caure? Na manjim lancanicima za kukuruz imam takve plasticne caure (te lancanike sam kupio polovne) pa se pitam sta li je bolje,sta bolje čuva (štedi) osovinu?
 
Slabo se razumem u kombajne, ali sam čuo da Zmaj kombajni imaju u kabini i sat za merenje pritiska ulja u motoru i davač za sirenu ukoliko izostane pritisak. Navodno jedno crevo od pritiska ulja dolazi od motora u kabinu i tu postoji neki adapter koji omogućuje da se prikače i sat i davač. Da li neko ima sliku tog adaptera ili sučajno i sam adapter da proda?
 
Tu ima davač za lampicu kao na traktorima, običan razvodnik, na jednu stranu se šafi parče creva koje ide do sata a na drugu davač
Na zadnjim serijama 142 i na 143 ti satevi su električni i davači stoje kod motora
 
kombajn_zmaj_142_48.jpg


Sta mislite,da li se umesto ovih valjkastih lezajeva mogu napraviti plasticne caure? Na manjim lancanicima za kukuruz imam takve plasticne caure (te lancanike sam kupio polovne) pa se pitam sta li je bolje,sta bolje čuva (štedi) osovinu?

biksnuj lancanike,obradi osovinu i bice kao novo,u lancanike se ubaci caura,i obradi i nije potrebno stavljati nikake plasticne caure.
 
Posle ovih nevremena i pologa ove godine ce trebati podizaci polegle mase. Koliko ih ide na heder od 142. Da li je neko skoro uzimao?
 
Juce smo izvukli kombajn vani, promenili filtere za gorivo, ulje i ocistili ga i oprali detaljno!!!
Ovih dana sledi promena nekih lezajeva i polako da ga dovedemo u red za zetvu!
 
Nazad
Vrh