ZMAJ kombajni

Svaka ti dala.Ovo je baš povoljno.Ako ostane kod tebe hoćeš mu raditi remont kao na prethodnom?

Necu sigurno. Ja ako remontujem, izacice na 10.000e. A za moju povrsinu dovoljan je moj.

- - - - - - - - - -

2800 pa jbt jel moguce???

Jeste moguce, nije se prodao vec godinu dana. Trazio je pre godinu dana 4.000e, nije mogao da ga proda.
 
Z 143 prednji desni tocak jede mi gumu iznutra i kao da malo stoji rascepljen. Resim danas da rastavim i naidjem na luft od nekih 5 mm u prednjem lezaju tog kucista od tocka,u rolnicama se klimucka. Jel to normalno ili je lezaj za zamenu?

Ove rolnice na ovom lezaju imaju lufta.
zxp309.jpg


Deluje mi kao da su rolnice potrosene,ili je to normalno za takvu vrstu lezaja.
 
Poslednja izmena:
Taj ležaj je samoudesivi i to tako mora.Onaj drugi NJ 310 E je problematičniji.Promeni ga kada si već rasturio da ti ne upropasti pečurku jer se teško nalazi pošto ti je reduktor od Zmaja 190.
 
Poslednja izmena:
Taj ležaj je samoudesivi i to tako mora.Onaj drugi NJ 310 E je problematičniji.Promeni ga kada si već rasturio da ti ne upropasti pečurku jer se teško nalazi pošto ti je reduktor od Zmaja 190.

Maticu,ne mrda se u kosuljicama lezaja vec u rolnicama...to mi nekako cudno. Garnitura sva 4 fkl lezaja u tom kucistu je oko 10.000 din.
 
Jedno pitanje, da li je moguce kad se stavi novo kuciste pumpe hidraulike na Z 143 i cim se kombaj upali i navije volan da ona odmah pukne i pocne da pusta ulje? Pustala mi celu jesen i ja je sad poslao majstoru i majstor konstatuje da je puklo telo pumpe, i zameni i vrati mi nazad, i kad sam je namontirao upalio kombaj malo volan okrenuo levo desno ona opet pocela da pusta ulje na sarafima kao i pre. Nazovem majstora koji je radio i on kaze da je moguce da je opet puklo telo od jakog pritiska. Da li je to moguce da pukne tako lako? A inace pritisak niko nikad nije stelovao na njemu
 
Na kojoj rupi treba da bude korpa, gore ono u kabini?

A čisto da proverim dal znam, kako se šteluje kukuruzna?

Nisam tacno siguran,mislim u 4-toj odgore. Jednu na gore vise od polovine (ali ponavljam nisam siguran posto kod mene ima nalepnica u kabini sa mm korpe na ulazu).

Ulaz 36mm izlaz 20mm.
 
Pšenica 16-8
Kukuruz/suncokret 36-20
Ne sredini treba da je ručka u kabini.

Mada, meni rekoše ovako, kad je ručica na sredini rupe, našteluje se na 24-12 (tako nesto), i da je fabrički pisalo na kojoj rupi je koji ulaz/izlaz, i kad se tako našteluje posle nema potrebe ponovo podešavati, već samo na ručicu u kabini.
 
Pšenica 16-8
Kukuruz/suncokret 36-20
Ne sredini treba da je ručka u kabini.

Mada, meni rekoše ovako, kad je ručica na sredini rupe, našteluje se na 24-12 (tako nesto), i da je fabrički pisalo na kojoj rupi je koji ulaz/izlaz, i kad se tako našteluje posle nema potrebe ponovo podešavati, već samo na ručicu u kabini.

Ako stavis rucicu na sredinu rupe 16-8 ne mozes da zategnes skroz do gore,kada stegnes u poslednju rupu sine udaraju u korpu.
 
Nazad
Vrh