ZMAJ kombajni

Ja imam ovakav ventil na Zetoru i k....u ne valja dzaba sam ga stavljao.
I ja tvrdim da on nije neko srecno resenje....Imao sam viljuskar kome je isto rezervoar nizi od motora i nosio je /da ga **greška/mercedesov om-352 cim sam ga dovezao odmah sam mu rastavio motor i uradio punu generalnu,ali ostao problem pri sutrasnjem prvom paljenju verglao je oko 10 sekundi bez dima javljanja sve dok odjednom mu ne dodje i bum,a u toku dana je odmah palio.Skinem onda pumpu i dizne pa kod bosiste...kaze hm pa pumpa i nije tako losa a dizne jos bolje,ja mu onda kazem menjaj sve u pumpi jer necu da je vracam na motor a i ne skida se lako...namestim i naravno ista stvar ni sekundu ispod 10 sek,se i ne javlja a okretao ga anaser sa dva aku na 24v pa vrteo ko lud ali dzaba,onda sam stavljao i takav nepovratni i to kvalitetan kupljen bas kod bosiste i ni to nije pomoglo.Posle ga prodao tako i reko si coveku kako stoje stvari na prvom paljenju da me ne bi vec sutra psovao.Eto to je jedan slucaj u nizu koji je ostao neresen ni sa tim ventilom,a da sad se setih kupio sam mu i novu onu njegovu ac pumpu kao sto imaju Ursuzi skupa ko djavo 60.e i jedva sam je nasao.

- - - - - - - - - -

Ne secam se sta mu sve nisam radio i filtere druge stavljao zbog povratnog voda i ne i ne,samo mu popa nisam doveo da ga osvesta ali sumnjam da bi mu i to pomoglo.
 
Pa u cemu je fazon da vrati gorivo, zar niko to nije rijesio? Kod mene na Fahr-u sigurno je 1m rezervoar nizi od motora, samo stisnem dugme i on upali..
 
Ne znam jer evo imam i drugi viljuskar domaci sa motorom M-34 koji je toliko los da ulje trosi slicno kao i gorivo rezervoar je i njemu nizi od motora ali da pali...pali na pola kljuca,pa onda dolazim do zakljucka da je tu glavni problem pvp,mislim gde je u redu ac i instalacija napajanja.Ja jesam nosio gore opisanu pumpu na moje oci su zamenjeni svi elementi i jos neke sitnice u njoj,za sve to dao ne secam se tacno ali mislim 220.eura i ispada zasta...za nista,e sad da li je bosista to odradio kako treba je vec druga prica pricana vise puta u raznim temama.
 
Pa u cemu je fazon da vrati gorivo, zar niko to nije rijesio? Kod mene na Fahr-u sigurno je 1m rezervoar nizi od motora, samo stisnem dugme i on upali..

Kod mene je bio problem dok nisam stavio novu AC pumpu.Od tada nema povrata.Rezervoar je mnogo nizi od motora.Stoji od jeseni i bez drukanja pali samo na kljuc.
 
Izgleda da sam se prerano radovao....i nakon one pominjane opruge nije 100% resen problem,pa pomalo zeza nakon tri dana stajanja,idemo dalje dok ne nadjemo glavni uzrocnik,prvo sad izbacam oprugu i stavljam novi ventil koji fabricki ima samo kuglicu bez opruge,i ove cetkice u pvp.
20160609_124657.jpg
[/URL][/IMG]
 
Četkice sa tim nemaju veze.Mnogi su rezervoare na kombajnima podigli gore i rešili problem.Kod mene na kombajnu problem je rešen ugradnjom el. AC pumpe goriva.
 
P.s,da obrazlozim zasto cu skinuti oprugu tj zameniti ceo ventil,zato sto sa oprugom u njemu ac pumpa ne moze stvoriti toliki pritisak da bi savladala oprugu tj podigla kuglicu navise sto znaci njena rucica ostaje nategnuta i kako se nafta trosi tako se ona polako spusta a to znaci da joj je poremecen njen osnovni princip rada i to ne moze tako da ostane,moze se to iskorigovati tako sto ce se skratiti opruga ali to je nepotrebna zajebancija.

- - - - - - - - - -

Ne znam dali imaju neke veze ali za svaki slucaj ih menjam/jer to mogu sam/ a i uz to evo i na kesici pise transfer pump,sto mislim da one pune glavu gorivom tj imaju neku ulogu da nemaju nebi bile sastavni deo svake rotacione pumpe.
A ovo sa elektricnom mi je zadnja solucija imam je u vidu ali prvo hocu da pokusam primarno resiti problem.
 
Kod mene je bio problem dok nisam stavio novu AC pumpu.Od tada nema povrata.Rezervoar je mnogo nizi od motora.Stoji od jeseni i bez drukanja pali samo na kljuc.
Kod mene na kamionu je rezervoar isto nizi od motora i sistema za napajanje gorivom. Ne metar, ali nekih 40-50cm. Sa rezervoara gorivo ide na onaj predfilter, zatim sledi nepovratni venitl, AC pumpa (koja je sa PVP), filteri (40cm iznad PVP) pa odatle gorivo ide na PVP. Ako kamion nepalim 10ak dana, gorivo iscuri iz prefiltera (nisam siguran da li iscuri i iz creva jer je neprovidno), ali nema problema sa prvim paljenjem. Pali na zez i odmah se napuni predfilter. Cak i posle 5 meseci stajanja palio je bez ikakvog drukanja na AC pumpi.
Moguce da ako filteri imaju visi polozaj, PVP dobija gorivo iz filtera i creva dok sistem sam sebe ne odzraci. Kod mene kombajner isto prilikom prvog paljenja drukne gorivo par puta na AC pumpi i pali bez problema
Isto sam se prilikom zamene filtera na OM 352 napatio poprilicno, dok sam na FAPu sve veoma lako odradio.
 
Mi isto imamo problema sa prvim paljenje na 142. Mora svako jutro da se luftira kompletan sistem i onda jedva upali, a posle 5 minuta rada pali kao mina. Nabavili smo nova armirana creva, a ko opet bude zezao, moraće da dobije nepovratni ventil.

Gde da stavim taj nepovratni ventil, pošto ja dole na rezeroari imam onu taložnik čašicu? Pre nje ili posle nje?

I gde ima da se kupi tih ventila?
 
Ajd ako ima neko slike sa montiranim rezarvoarom gore neka postavi da vidim kako to izgleda i kako idru creva.
 
Zar nije bilo jednostavnije staviti električnu pompu

Je, jednostavnije je ali je skuplje... Radije ce ljudi dizati kante na kombajn jednu po jednu preko lojtre nego kupiti na auto otpadu (ne daj boze novu) elektricnu pumpu za gorivo ili nepovratni ventil i rijesiti se svih problema s paljenjem... Ajde jos nekako ako imate pumpu za gorivo pa razvucete crijevo i onda je svejedno gdje je rezervoar ali opet za sitne pare se problem rijesi a ne dizati rezervoar gore i patiti se bez veze...
 
Tomic Toma мало је офф ал какав рачун ти имаш да рег тај камион кад 5 месеци стоји?не мислим ништа лоше.чисто економски.
Stajao je od 2012. do jeseni 2014. Leti vukli vodu za vocnjak i bastu a kad nije radio povremeno paljen. Cale navaljivao da ga stavim u oglase, a meni bilo mrsko. Na kraju se isplatila moja mrskost:haha:. A registracija je 15-16000 dinara, tako da nije neki trosak:osmeh:
--------------
Jedan kolega, mislim da je Ratar HR imao slican problem na Classu sa Perkins motorom. Problem je resio ugradnjom slavine na dno rezervoara kao na domacim traktorima. Uvece yavrne, ujutru pre paljenja odvrne i nema problema
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh