ZMAJ kombajni

Verovatno tako i mora,jer da osovinica tesno (knap) prolazi pojedinacno kroz svaku rupu,onda bi tesko prosla kroz tri rupe.Zato sto posle prosirivanja rupa mislim da je nemoguce da sve rupe budu 100% u osi.Zato mora da bude malo tolerancije.
 
Da li neko zna oznaku (meru) pogonskog kajsa vrsalice (onaj siroki,pljosnati) i pogonskih kaiseva (2kom) voznje (oni na varijatoru voznje)? Trebam da kupim nove a izbrisali su mi se brojevi na kajsevima. U pitanju je kombajn Zmaj 142.
 
Pljosnati je 140x3493LI pogonski 45x3165LA.
A ja sam skoro uzeo pogonski sa ovim merama brojevi se malo razlikuju ali to je isto, kosta 3.900.ja mislim da neces naci nigde jeftiniji a bolji.018 576-362
20160408_001508.jpg
[/URL][/IMG]
 
Eto vidiš da je lako....... i brzo si ti to uradio........pogotovo kad dvojica vrte na smenu......:osmeh:
 
Ma,kakva dvojica,ja sam :osmeh: Ovaj drug kog sam pomenuo,bio juce samo da vidimo kako ide.
Sve sam dobro uradio sto se tice promera rupa,nego,polomio sam jedan noz na jednom od dva rajbera ::sramota:: kad sam razbusivao one rupe koje su na kombajnu.Da je to moje,pa nema veze.Ali nije.Da li ima da se kupi taj noz posebno? Duzina noza je oko 80 mm,za rajber od 27 do 31,5 mm
 
Rodjak koji mi je pomagao prosle godine oko kupovine kombajna i sredjivanja,kaze da je varijator u solidnom stanju,ali imam jos jedan koji sam dobio uz rezervne delove.Za njega kaze da je bolji.Ne znam da li cemo ostaviti ovaj koji je sad na njemu ili cemo staviti taj drugi.Prosle godine nije bilo nikakvih problema,osim to sto se culo da lupa,a i to se desavalo pri malom gasu i kada se gasi motor.Sad sam to resio.
 
Hvala ti na savetu :ppozdrav:
Pregledacemo ga sad dok je skinut,pa ako budu potrebni ti tuljci,javicu se da mi kazes gde to ima da se kupi.
Juce mi stigla i zica za korpu,stare zice sam sve izvukao,sad ovih dana cu staviti nove.
I tako...ima jos nekih sitnica,pa polako cu to srediti do sezone.Bice valjda da se uradi koji hektar usluzno,kod nas se sve zeleni od psenice i jecma...
 
Ljudi ovo isto sam pitao i prosle god,bez konkretnog odgovora.
Kombajn mi je dosao iz kukuruzne adaptacije,ima li neke veze sa tim sto mi produzetak ne izgleda klasicno vec je ovakav kao na slici i naravno nema ni ceslja.Meni se na sabirnoj prvo srafi guma sirine od oko 8cm pa na njoj se onda srafi ovaj ovako talasasto izgrifovan lim i to sve nemereno ima preko 30cm da mi pokriva sito.
Znaci pitanje je zasto je to tako kod mene a i uz to ovaj lim mi ne izgleda da je rucno pravljen,i jel moguce da je ovo neka fabricka varjanta,jer ako nije onda da si porucim produzetak i cesalj.
20160515_112915.jpg
[/URL][/IMG]
20160515_113044.jpg
[/URL][/IMG]
 
Taj lim je neko stavi produžen verovatno da mu zrna i pleva nebi ispadala nazad na gornji zaštitni lim vetra i onda kad napuni curi sa strane na šasiji na ona dva trougla ako me razumeš.
 
Znam daje pisano i gde je imalo,sad trazim nema,pa cu zovem Arezinu on sigurno ima.Danas mi bre jedan covek nudi sabirnu za 142 trazi 7.000,kaze da je greskom nabavio i gleda daje hitno isturi,a meni ne treba jer je moja kao nova,treba li nekom.Kaze daje original valjda stajala u nekoj zadruzi kao rezervni deo.Mada tu se javlja problem transporta jer je gabaritna i ove sluzbe ne verujem da je hoce prime.
 
Nazad
Vrh