ZMAJ kombajni

Nije isto.151-ca nema separator.
17_zpscebfada5.jpg
 
Мало сам и ја погрешно написао (извињавам се). Сечка погон добија са битера (због константног броја обртаја),па преко осовине сепаратора ,која служи и као носач ременице (која прима погон од битера) велике ременице (за сечку) и ременице (погон лађе и ветра) . Сепаратор и ове три ременице имају различите обртаје.Сепаратор прима погон од бубња (имају усклађене обртаје). Надам се да сам сада прецизније објаснио. Ако 151 има "преносник" (а чини ми се да има) могуће је уградити велику ременицу за сечку.
 
Иначе по каталогу 150-ка има оригинал Змај сечку са клатећим ножевима. Могао бих скенирати и поставити на форум, ако ми неко помогне како се то ради.
 
Znate li mozda sta pise na onoj nalepnici na elevatoru 142-ke,nesto je tipa upozorenja...njih nema da se kupe pa sam sam uradio za komande ali za ove jos ne znam tekst.
 
89/to god. sigurno nije a ostalo treba pogledati izbloza,na slikama ne izgleda loše al rekao bih da je puno radio

- - - - - - - - - -

Glackop,ima da se kupe baš sam pre neki dan video kod drugara
a mogu ti slikati ako imaš mogućnost izrade
 
Tacno je,druze,nije to auto.Ali,zasto onda ne reci istinu? Znam da je bitnije stanje,ali mi je ipak bitno da znam i koje je godiste.
Koliko ima tablica na kojima bi trebalo da pise godina proizvodnje?
Rodjak koji je solidan poznavalac ovih kombajna ce ici sa mnom da pogleda stanje,a ja cu malo gledati neke druge stvari.
Nadam se da cete i vi,kolege sa foruma,moci malo da mi pomognete,da sto bolje prodjem u kupovini :ppozdrav:
 
Ako ima plocicu, na njoj pise godinaa proizvodnje, broj motora i broj sasije kao i serija.
Frenky, nije moj kombajn pa ne znam da li prekidaci cesto crkavaju. Vidim samo da su neki premosteni:haha:
 
Nazad
Vrh